.

Kapitola 31

Takže, dámy a páni, po dlhom a urputnom súboji bol počítač nútený vypľuť dnešnú kapitolu. Ja som vyviazla len s menšími šrámami na nervoch, takže vcelku dobrý výsledok. Užite si čítanie. .-*

Kapitola 31

Šancu? Oni dvaja? Robin na neho pozrela ako na blázna. Jej mozog pomaly prekonával šokovanú strnulosť a spustil sa obranný mechanizmus, ku ktorému sa utiekala celý život. Hnev.

Keď ako Rosario videla umierať svoju matku, bolo to pre ňu zlomové. Iste, bola to prostitútka a narkomanka a nadovšetko mizerná matka, ale bola to jediná matka, akú Rosario mala. A jej smrť ju ako sedemročnú zdrvila. V strnulosti, podobnej tej dnešnej, akosi prežila nasledujúce tri mesiace, kým ju neadoptovali Westwoodovci.

A potom, keď sa jej okolité prostredie konečne stabilizovalo, jej detský mozog usúdil, že je načase vyrovnať sa s príšerným zážitkom a Rosario...nie, Robin, Robin vybuchla. Pamätala sa na ten deň, akoby to bolo včera. Adoptívny otec šiel do práce a ona bola sama s novou matkou. Bol to deň ako každý iný, Alana ju zobudila, obliekla, spolu sa umyli a vyčistili si zuby. Potom sa Robin posadila za veľký jedálenský stôl a Alana pre ne dve pripravila raňajky. Robin si ešte stále pamätala vôňu rajčín a pečiva natretého maslom, aj chuť pomarančového džúsu.

Po raňajkách šli spolu do parku a keď sa vrátili, Alana rozložila spoločenskú hru. A práve vtedy sa to stalo.

Detský organizmus sa konečne vyrovnal so šokom s príšernej udalosti, ktorej bola svedkom a spustil obranný mechanizmus.

Bol to absolútne nevyprovokovaný výbuch, ktorý Alanu šokoval. Robin vyskočila, zmietla zo stola figúrky a zadupala ich do koberca. Jačala a kričala tie najškaredšie, najvulgárnejšie slová, aké pochytila od matkiných „kamarátov“ na jednu noc, vysokým detským hlasom nadávala stuhnutej Alane a potom sa pustila do ozdobných vankúšov na gauči. Zmietla ich na zem, dupala a skákala po nich a keď zistila, že im nijako neublížila, pustila sa do nich zubami a nechtami.

Čoskoro ju obklopovala ozajstná spúšť, plná drobných kúskov molitanu a zdrapov lesklej oranžovo žltej látky. Cez záchvat ničenia počula, ako Alana rozčúleným hlasom telefonuje s detským psychológom, ktorého navštevovali.

Robin netušila, čo doktor jej adoptívnej matke povedal, no keď Alana položila, bez slova sa posadila na zdemolovaný gauč a pokojne sa dívala, ako Robin strhla červenooranžové hodvábne závesy, rozbila vázu aj s kvetmi a vyhádzala všetky zásuvky z príborníka.

Keď sa dieťa úplne vyčerpalo ničením a uvedomilo si, čo urobilo, vydesene uprelo čokoládové oči na adoptívnu matku. A Alana len roztvorila náručie a Robin sa do neho vrhla a plakala a plakala, až kým v náručí tej láskavej ženy nezaspala od únavy.

V ten deň Robin definitívne pochovala Rosario a sama sebe sľúbila, že bude tou najlepšou dcérou na svete a už nikdy nedovolí, aby sa mamičke niečo stalo.

Ešte aj ako teenagerka často stála uprostred noci pri dverách spálne svojich rodičov a načúvala, či Alana dýcha. Prisahala si, že táto mama jej nezomrie. Dostala druhú šancu a túto mamu už udrží nažive.

Ale nikdy už nezniesla pohľad na farebné záclony a ozdobné vankúše. Jej byt bol zariadený v strohom čiernobielom štýle a nič jej tak nepripomínalo Rosario.

Prvá reakcia na šok bola vždy výbuchom hnevu.

Takže keď Scott položil tú otázku a Robinina myseľ prijala, čoho bola svedkom, cítila, ako sa v nej zdvíha vlna hnevu.

- Šancu? My dvaja? O čom to, dopekla, hovoríš, Scott?! Čo vám všetkým babička vymyla mozog? Tie jej kecy o manželstve predsa nemôžeš brať vážne!!!

Scott sa vystrel a jeho zelené oči sa jej zabodli do tváre.

- To, že ťa chcem, Robin, nemá s babičkou nič spoločné. Dokonca netrvám ani na manželstve. Ale medzi nami niečo je, zlatko, nazvi si to trebárs chémia, a ja o to nemienim prísť. Som s tebou rád. Mohli by sme to spolu skúsiť. Viem, že tá moja tigria časť ťa môže odrádzať, ale aj tak by som chcel, aby sme to skúsili dať dokopy. – vyhlásil, no uvedomoval si, že si na rozhovor o ich vzťahu nevybral najvhodnejšiu chvíľu.

Robin stisla pery a strelila po ňom naštvaným pohľadom.

- Scott, ty to nechápeš. – rozhodila bezmocne rukami.

- Tvoja tigria časť ma nedesí. Preto som si myslela, že by to mohlo byť možné. Vyzeral si ako dokonalý muž pre mňa. Neklameš. Nikdy neklameš. Si nádherný, až mi tečú sliny, len sa na teba pozriem. A v posteli si neskutočný.

- Tak kde je problém? – naliehal.

- Kde je problém? V tomto! – ukázala na izbu okolo seba.

- Toto mi otvorilo oči, Scott. Toto je tvoj život. Násilie, chaos. Tvoja rodina je pestrá zmeska šialencov a sociopatov, ktorí nemihnú okom, keď zavraždia dvanásť ľudí.

- Šestnásť. Babička vonku našla ešte štyroch. – opravil ju ticho.

Robin sa zhlboka nadýchla, aby potlačila hroziaci výbuch. Hnev bola jedna vec, explózia druhá.

- Scott, môj život je iný. Ja som iná. Pre mňa sú veci čiernobiele. Mám prácu, mám rodinu, mám plány do budúcnosti. Bože môj, mám plány na tridsať, štyridsať rokov dopredu. Mám byt, zdravotné poistenie a už dnes viem, že starobu budem tráviť v Kalifornii v malom plážovom domčeku, chovať korytnačku a popíjať multivitamínové džúsy. Už mám na to odložené financie. Ako som povedala, mám naplánovaný celý život.

Pozrela mu do očí a takmer sa utopila v ich hĺbke. Hnev pomaly ustupoval smútku.

- S tebou by som si nemohla naplánovať ani najbližších päť minút, pretože nikdy nevieš, či sa ťa niekto nepokúsi zabiť, alebo ťa babička nevyšle na nejakú misiu. Sme príliš rozdielni, Scott. Neklapalo by to.

Scott pocítil, ako ho v srdci čosi pichlo. Robinine slová boli pravdivé a on to vedel lepšie, než ktokoľvek iný. Napriek tomu boleli, akoby do jeho hrude zabodla otrávenú dýku a jed sa teraz šíril krvným riečišťom.

Mala pravdu. A zároveň mu jeho talent napovedal, že ju tak celkom nemá. Lenže Robin bola iná, než všetky ženy, ktoré doteraz poznal. Pri nej sa na svoj detektor nemohol spoľahnúť, pretože ona možno verila, že má pravdu, ale kontrolka v jeho mozgu ukazovala čosi iné. Napriek tomu... nemôže ju nútiť.

Nemôže si vynútiť, aby s ním chodila. Jeho životný štýl sa tak veľmi líši od toho jej! Tak rád by jej ponúkol kompromis, no nebolo to možné. Ten, kto spojí svoj život so životom Strážcu, sa musí vždy pripôsobovať. Poslanie Stráže je príliš dôležité, než aby mu v ceste stála láska. Nikdy by jej nemohol ponúknuť pokojný život, aký si naplánovala. Narodil sa ako Strážca a Strážcom zostane do posledného úderu srdca.

Určite by pre ňu nebolo ľahké prijať život vrámci Gaylanovskej rodiny, kde sa mágiou riešili aj tie najbežnejšie veci, ale pre neho by bolo absolútne vylúčené zaradiť sa do normálnej spoločnosti. Nie s jeho schopnosťami a talentom. Nie, jeho talent by sa v reálnom svete zmenil na defekt. Už tak ho pociťoval ako bremeno. Nebolo od neho vôbec fér pokúšať sa ju presvedčiť.

Scott zdvihol hlavu a posledný krát si Robin privinul do náručia. Vtisol jej na pery horúci bozk, pri ktorom sa jej podlomili nohy. Ich pery sa spojili a vášeň vzrastala každým úderom srdca. Robin nemohúcne pootvorila pery a Scott to využil, aby zaútočil jazykom na hodvábne vnútro jej úst.

Odrazu bozk prerušil a odtiahol sa. Už jej nepozrel do tváre, hoci sa chvela túžbou a prerývane dýchala.

- Skylar ťa odvezie do Kallispelu. Môžeš sa tam ubytovať v hoteli a zistiť si, kedy letí najbližšie lietadlo do New Yorku.

Konečne jej pozrel do očí a v jeho tvári sa smútok miešal s rezignáciou.

- Zbohom, Robin. Želám ti, aby bol tvoj život taký, aký si si ho vysnívala.

A s tými slovami vyšiel na chodbu. Jeho nehlučné kroky zanikli v hlbinách domu a Robin sa roztrasene oprela o stĺpik postele.

Bol to bozk na rozlúčku. Lúčil sa. Celé to skončilo. Tak to chcela, v podstate ho k tomu dotlačila.

Tak prečo má slzy na krajíčku a v hrudi dieru, ktorou by prešiel kamión?Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek