.

Kapitola 32

Ahojte, kočky a tiger! Tak dnes bude kapitolka dlhšia, dúfam, že vás to poteší! Prajem príjemné čítanie. :-*

Kapitola 32

Cesta so Skylar Gaylanovou bola nepríjemná. No dobre, viac, než len nepríjemná. Mladá žena za volantom sa uprene dívala na cestu pred sebou a odmietala vziať na vedomie Robininu prítomnosť na sedadle spolujazdca.

Robin sa pokúsila prerušiť ohlušujúce ticho v aute konverzáciou.

- Takže ty budeš ďalšia matriarcha?

Skylar si odhodila z tváre vlasy, ktoré podivne pripomínali leviu hrivu a hodila na ňu vražedný pohľad.

- Nemienim sa s tebou baviť. Zlomila si Scottovi srdce. Čuš a buď rada, že vyviazneš len tak ľahko. Keby to bolo na mne, už by si nedýchala. Ale Scott to nechce.

A od toho momentu zarputilo mlčala. Robin sklopila oči a Skylar sa vrátila k ostentatívnej ignorácii.

Nie že by jej to Robin mala za zlé. Mala pravdu. Scott to s ňou chcel skúsiť a ona zmietla na zem všetko, čo medzi nimi mohlo byť.

Cítila sa unavená, tak strašne unavená, ale nedovolila si zdriemnuť, nie, keď sedí v malom uzatvorenom priestore s levicou, ktorá ju vôbec nemá rada a ktorá by jej mohla doslova a do písmena uzatvoriť prívod kyslíka.

Takže dve hodiny cesty do Kalispellu ubehli v napätom mlčaní a nepríjemnej atmosfére.

Skylar zabrzdila pri malom penzióne a Robin vystúpila. Takmer nestihla zatvoriť dvere, keď sa auto dalo zasa do pohybu a džíp s naštvanou levicou sa odrazil od obrubníka s pišťaním pneumatík a zasypal Robin hŕbkou štrku.

Dívala sa, ako auto mizne za najbližšou zákrutou a potom si vzdychla. Únava, psychická i fyzická, ju začala znova zmáhať.

Vošla do penziónu a stislo jej srdce. Bol zariadený poľovníckym štýlom, ktorý veľmi pripomínal Gaylanovské sídlo.

Na stenách obložených drevom viseli parohy, kožušiny a iné lovecké trofeje. Ubytovala sa a s úľavou sa zložila na čistú posteľ. Obliečky voňali po aviváži a Robin obklopilo príjemné ticho a samota.

Tak to malo byť. Ticho a samota. To je to, čo miluje. Lenže tentoraz neprinieslo vytúženú úľavu, naopak, zdalo sa jej, že na ňu kričí. A samota na ňu odrazu doliehala, ako niečo živé, ťažké, neprajné.

Alana. Zavolá Alane. Rozhovor s matkou jej dodá silu. A zároveň jej dá vedieť, že je v poriadku. Určite už šalie, pretože sa Robin tri dni neozvala a Alana ju v jej byte nenašla. Na telefóne vedľa postele vytočila New Yorské telefónne číslo a čakala.

Obsadené. Dofrasa!

Mama telefonovala a tak Robin položila slúchadlo s rozhodnutím, že zavolá zasa o päť minút. To ešte netušila, že už o minútu bude v ríši snov. Snívalo sa jej o Scottovi.

Ruka Megan Gaylanovej sa vymrštila, akoby chcela Scott udrieť. Namiesto toho ho však schmatla za ucho a silno potiahla.

- Au! Babi!!! Toto si robila, keď som bol malý, ale prosím ťa, mám už skoro tridsať! – ohradil sa Scott.

- Ale rozumu máš akurát toľko, ako keď si mal päť! – vyštekla Megan a pokvákala ho za vlasy.

Scott zaprskal a nebol to ľudský zvuk. Megan ho ešte tresla dlaňou po hlave a potom ho odstrčila.

- Ako si ju mohol nechať len tak odísť? – zúrila.

Scott si pošúchal zátylok a pokrčil plecami.

- Nežijeme v časoch otroctva, babi. Nemohol som ju predsa priviazať. Keď chcela odísť, musel som ju nechať.

- Nič si nemusel! Vy dvaja sa musíte vziať. Sľúbila som to Chaosovi. A chcem pravnúčatá!

- Sam ti práve jedno zaobstaral. – podotkol Scott znechutene.

- To bolo včera. – mávla rukou Megan, akoby to bola stará záležitosť. Z jej tónu vyplývalo, že by nedbala dostať nové pravnúča každý deň.

Scott to vzdal. Nikdy nepochopí babičkinu logiku a ani jej uvažovanie. Nebude protestovať, ani sa brániť, pretože je to úplne zbytočné. Megan žije vo svojom vlastnom svete a nijaké rozumné slovo ju neodradí od toho, aby sa pokúšala svoje vnúčatá dotlačiť do manželských vzťahov.

Babička si ho prestala všímať a pochodovala po miestnosti hore a dolu.

- To je na neuverenie! Všetko musím zariaďovať sama. Čo si človek neurobí sám, to nie je urobené poriadne. A moji vnuci sú trúby. Čo musím dokopať do manželstva úplne každého? Kierana som pre Skylar našla ja. Nebyť mňa, Sam by tu ešte stále trúchlil za Victoriou. A teraz tento mladý somár.- šomrala.

- Tiger, babi. – opravil ju Scott nevzrušene, hoci srdce ho bolelo a vôbec sa mu nechcelo zaoberať sa babičkinými konšpiračnými plánmi, ani podporovať jej megalomanské sklony.

Megan po ňom strelila pohľadom.

- Kto má na tvoju ženu najväčší vplyv? – vyštekla.

Scotta pichlo v hrudi. Jeho žena. Robin nie je jeho žena. A vôbec ho neprekvapilo, že ho to mrzí. Vyznal sa vo svojich citoch, vedel, že ju chce, že po nej túži, že ju miluje. Bola krásna, vášnivá, tolerantná a nespútaná – pod tou škrupinou karieristky sa skrývala sebavedomá dobrodružka, ktorú miloval.

Ale to bola len jedna stránka veci. On ju mohol milovať. Ale čo z toho, keď ona necíti to isté?

Napriek týmto myšlienkam odpovedal babičke podľa pravdy – inak ani nemohol.

- Myslím, že jej adoptívna mama. Robin ju pár krát spomenula, zdá sa, že majú dobrý vzťah. Ale nemyslím, že na ňu Robin dá až do takej miery, aby sa za mňa vydala, aj keby si Alanu presvedčila, že jej to má poradiť. A to teda silne pochybujem.

Meganinou tvárou prebehol sebavedomý úsmev.

- Scott, poznáš ma celý svoj život a stále si sa o mne nič nenaučil? Ja vždy dosiahnem, čo chcem. Vždy.

Obrátila sa do útrob domu a zrevala.

- Neil!!! Kontakt na Alanu Westwoodovú, New York! A pronto!!!

A bolo to pronto. Neil urobil všetko, o čo ho Megan požiadala a tak mala babička čoskoro na telefóne New York.

Telefón zazvonil ledva raz a už ho na druhej strane niekto zdvihol.

- Robin? Zlatko, si to ty? – ozval sa udýchaný ženský hlas plný obáv.

- Nie. Ale chcem s vami o nej hovoriť. – odvetila babička.

Ženský hlas na druhej strane zmĺkol a keď opäť prehovoril, bol chladný a odťažitý.

- Kto ste a kde je moja dcéra?

Megan si domyslela, že matka sa o Robin obáva. Už niekoľko dní nemala príležitosť sa ozvať a podľa toho, čo jej Neil pozisťoval o Robin, než vzala pre Scotta tú prácu, rodina bola bohatá.

- Nejde o výkupné. Nikto A vaša dcéra je na ceste domov. Moja vnučka ju pred chvíľou odviezla na letisko. – povedala nevrlo, pretože sa nemohla hneď dostať k téme.

Ženský hlas sa uvoľnil, Megan mala dokonca pocit, že v ňom počuje slzy úľavy.

- Ach, vďakabohu! Tak sme sa o ňu báli!

- Mali ste sa prečo. – vyštekla Megan.

- Vaša dcéra je sprostá ako kus polena.

- Prosím? – Alana znela šokovane.

- Počujete. Viete, čo robila za posledné tri dni? Tak ja vám to poviem. Zamotala sa do veľmi nepeknej vysokej hry, za ktorú by mohla byť povýšená. Bohužiaľ, riziko bolo príliš veľké. Nevedela o tom, kým nezistila, že jej šéf je hnusný hajzel, ktorý sa ju pokúša zabiť. Za posledné dni unikla smrti o vlások už tri krát, čo ja viem. A bude to pokračovať. Vaša dcéra sa dostala k informáciám, pre ktoré by ľudia vraždili. A aj budú, to mi verte. Robin si na chrbát namaľovala obrovský terč a teraz behá po svete s transparentom „Zabi ma!“.

Babička to vychrlila na Alanu jedným dychom a potom sa odmlčala, aby zistila, ako to Robinina matka vezme.

- O čom to hovoríte? – spýtala sa Alana ticho.

Babička pretočila oči a Scott zadržal dych. Nemohol síce Robin držať násilím, ale na druhej strane, nemohol ani zabrániť babičke, aby sa v tom vŕtala. Ak bude mať úspech... nedovolil záblesku nádeje, aby prenikol príliš hlboko do jeho srdca. Nemusí to vyjsť, napriek tomu, že babička je presvedčená, že jej vôľa hýbe svetom.

- Hovorím, že Robin je zapletená do veľmi nepekných vecí. Priemyselná špionáž. Výroba zariadenia, pre ktoré by teroristi, politici aj veľké firmy zabíjali. A ona je kľúčom k tomu všetkému.

Alana ohromene mlčala a tak babička pokračovala.

- Vaša dcéra videla v posledných dňoch veľa násilia a niekoľko veľmi čerstvých mŕtvol.

- Preboha!!! Nie, Robin by sa nikdy nezaplietla do niečoho takého!

- Nuž, zaplietol ju do toho nebohý Liam Patterson. Nevedela, do čoho ide, kým nebola v problémoch až po krk.

- Nebohý...?

- Vďakabohu áno. Ten posledný raz ju chcel zabiť on.

Megan sa nadýchla a pokračovala.

- A viete, ako Robin prežila všetky tie pokusy o jej vraždu?

Nečakala na odpoveď a vyštekla.

- Tak, že ju chránil môj vnuk! Môj vnuk, ktorý je do nej zamilovaný tak veľmi, že jej dovolil odísť, blázon jeden! Robin je v nebezpečenstve. A on uznáva jej slobodnú voľbu, len si predstavte toľkú blbosť! Nemôžem uveriť, že je z mojej krvi!

Prebodla Scotta pohľadom a ďalej hustila do Robininej mamy.

- Robin nevie, čo je pre ňu dobré. Jediný, kto ju zvládne ochrániť, je moja rodina a najmä môj vnuk. Mimochodom, zmienila som sa už o tom, že aj ona ho miluje? A to sprosté dievčisko zvalilo všetko to násilie na neho a ušlo. No verili by ste tomu, Alana?

Na druhom konci linky bolo stále šokované ticho. Megan sa odmlčala a čakala. Scott priam počul, ako sa v Alaninej hlave šrotujú myšlienky, keď sa odrazu ozvala.

- Kto ste?

- Moje meno vám nič nepovie, ale dobre. Volám sa Megan Gaylanová a môj vnuk je Scott. Nikdy neklame a tak je pre vašu dcéru tým pravým. Určite viete o jej fóbii z klamstiev.

- Viem. A ako do toho zapadáte vy?

- Moja rodina sa živí priemyselnou špionážou. – povedala Megan bez obalu.

- A ochranou ľudí, ktorí to potrebujú. Robin to potrebuje. A vlastne aj vy. Ak niektorí ľudia zistia, že vaša dcéra má informácie o tom zariadení, pôjdu aj po vás, aby ju mohli vydierať. Až vám dcéra zavolá, nedovoľte jej prísť domov a nariaďte jej, aby sa okamžite vrátila za Scottom. A bude dobré, ak sa zdekujete aj vy. Čo ja viem, choďte s mužom na dlhú dovolenku. O Robinino bezpečie sa postaráme. Napokon, vnímame ju už skoro ako jednu z nás. Môj vnuk si ju chce vziať, viete?

Alana znova dlho mlčala. Potom sa však nadýchla a v telefóne sa ozvalo.

- Neviem presne, o čo tu ide, pani Gaylanová. Ale ak mi Robin potvrdí, čo ste práve povedali, pošlem ju späť za vami.Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek