.

Kapitola 4

Ahojte, tu ju ďalšia kapitolka, dúfam, že sa vám bude páčiť! :-*


Kapitola 4

Scott na ňu neveriacky hľadel a potom vydýchol.

- Vy to myslíte vážne.

Nebola to otázka. Svojím dokonalým zmyslom rozoznal, že tá žena skutočne verí tomu, čo hovorí – poznal by lož skôr, než by opustila jej krásne, plné pery.

Robin stisla pery.

- Nestihla som o tom povedať vašej babičke, zložila mi telefón...

- Neprichádza do úvahy! – vyprskol.

- Viete si vôbec predstaviť, aké to môže byť nebezpečné?! Viete, čo všetko sa môže pokašľať? Nie ste trénovaná na niečo také, slečna Westwoodová! Je absolútne nemožné, aby ste pracovali so mnou!!! – zvlášť preto, že by mohla zistiť priveľa o ňom aj o jeho rodine.

Robin výrečne obrátila oči k nebesiam.

- No tak, pán Gaylan, nejdeme predsa na vojnovú misiu do Iraku! Ide len o to nenápadne skopírovať údaje z počítača v budove takmer cez ulicu, to je všetko.

Potriasol hlavou a uprel na ňu zrak. Naozaj sa mu zúžili zreničky, alebo sa s ňou len zahrávali tiene?

- To je pravda, nejdeme do Iraku. To by som vás možno vzal.

Robin vyhodila smerovku, zastavila auto na opustenom parkovisku a vypla motor. Potom sa celým telom natočila k nemu a spustila.

- Pán Gaylan, asi ste ma nepochopili. Vyjasnime si jednu vec.Tento džob dostanete len v prípade, že na tom budem pracovať s vami. Nemáte na výber.

Scott sa usmial. Nebol to príjemný úsmev.

- To je lož. Ale keď už si chcete vyjasňovať veci, rád vám objasním ešte jednu. Z nejakého dôvodu máte pocit, že medzi nami bude fungovať vzťah nadriadená – podriadený. Ale s tým na mňa nechoďte. To vy potrebujete mňa, nie ja vás.

- Ale moje peniaze sú vám dobré, však? – vypenila na neho.

Ľahostajne pokrčil plecom.

- Pravda. Ale nemajte pocit, že ma vaše peniaze vytiahnu z ulice, alebo že bez nich budem hladovať. Naša rodina je v tom, čo robí, absolútna špička. My si vyberáme, ktorú prácu vezmeme a ktorú nie. Keď sa teraz vykašlem na celý váš džob s tými smiešnymi podmienkami, pravdepodobne ma babička osloví s ďalšou prácou skôr, než dorazím na letisko. Ježiši, my máme na práce poradovník, slečna Westwoodová! A v našej branži sa točia veľké peniaze. To, čo dostaneme za túto zákazku, sú len drobné.

Robin dobre vedela, koľko bude zákazka stáť. Šéf jej napokon dal podrobnejšie informácie. A rozhodne nešlo o nejaké drobné.

Ale Scott Gaylan to povedal tak presvedčivo...

- Ste bohatý? – spýtala sa skôr, než tú otázku stihla prehltnúť.

- Ako Krézus. – usmial sa.

- Tú vašu firmičku by som pravdepodobne mohol kúpiť hneď zajtra aj s vami.

Jej tvár nadobudla chladný výraz.

- Ja nie som na predaj, pán Gaylan.

-Lož. – odsekol okamžite, hoci netušil, v čom presne tá lož spočíva.

Zlostne udrela dlaňami do volantu.

- Už mi s tým leziete na nervy!!!! Pravda, lož, pravda, lož!!! V čom podľa vás klamem tentoraz???

Pokrčil plecami.

- To viete len vy. Ale keď ste vyhlásili, že nie ste na predaj, klamali ste.

Tvár sa jej zapálila zlosťou a zajačala.

- Čo tým, dofrasa, chcete povedať?! Že som nejaká štetka, alebo čo?!

Scott si pošúchal spánky. Toto boli presne tie situácie, ktorým by sa rád vyhol, ale do ktorých ho jeho prekliaty talent uvrhoval stokrát za deň.

Ľudia klamú neustále. Neschopnosť klamať, alebo čo len tolerovať všetky lži okolo neho, je jasnou vstupenkou priamo do pekla. Deväťdesiat percent toho, čo ľudia vypustia z úst, je klamstvo.

Niekedy aj Dobrý deň, alebo Vitajte páchnu lžou na kilometer – ľudia proste málokedy skutočne prajú ostatným, aby sa im v ten deň darilo, alebo sú úprimne radi, keď ich niekto navštívi.

Scott o tom vedel veľa. Celý život bojuje s klamstvami okolo seba. Najlepšie si rozumel so sesternicou Adreinne, ktorá klamala zo všetkých najmenej, pretože pravda vyslovená jej sarkastickým, rýpavým a chladným štýlom, takmer vždy vyzerala ako lož. Bolo to...osviežujúce.

Ale to mu teraz nepomôže. Našťastie vedel, čo áno.

Keď človek od narodenia žije s nejakým handicapom, naučí sa ho niečím kompenzovať. Ten, kto sa narodí bez rúk, dokáže nohami neuveriteľné veci – maľovať, opravovať hodinky, hrať na klavír. Ten, kto je celý život slepý, dokáže vnímať priestor okolo seba ostatnými zmyslami tak jasne, akoby videl. A ten, kto odhaľuje klamstvá a spôsobuje tak hádky, z nich vie veľmi dobre vykorčuľovať.

- Nie, nie ste štetka. – povedal unavene.

- Povedzte, bol to váš nápad pracovať so mnou?

Robin zaťala zuby.

- Nie.

Scott prikývol.

- Čo vám za to sľúbili? Peniaze? Povýšenie? Nejaké kontakty, alebo cestu okolo sveta?

- Povýšnie. – precedila.

- Kúpili si vás. Za povýšenie. Ste na predaj. – skonštatoval a Robin zostala nemo civieť. Na toto sa nedalo povedať naozaj nič. Mal pravdu. Mal pravdu, dočerta!

Scott si všimol jej vnútorný zmätok a uľútostilo sa mu jej.

- Nič si z toho nerobte, slečna Westwoodová. Každý je na predaj, len si to väčšina ľudí neuvedomuje. Alebo skôr, nechce si to priznať. Ale každý má svoju cenu. Tou vašou bolo povýšenie.

Robin zaťala prsty do dlaní, až jej na nich zostali polmesiačikovité odtlačky pestovaných nechtov.

- A aká je tá vaša, pán Gaylan? Pretože o peniaze vám očividne nejde. Čo by som musela ponúknuť, keby som si chcela kúpiť vás?

Odpovedal bez zaváhania.

- Keby ste vyliečili moju sestru, zniesol by som vám modré z neba.

Tým ju spoľahlivo odzbrojil. Chorá sestra. Určite mu na nej nesmierne záleží. Skôr, než si uvedomila, čo robí, položila mu ruku na plece a nežne sa spýtala.

- Je nevyliečiteľne chorá?

Scottov hlas znel tak utrápene, že by ho v tej chvíli najradšej objala.

- Dúfam, že nie. Modlím sa o to každý deň.

Nevypytovala sa, ale napriek tomu cítil, že by to rada vedela. Vzdychol.

- Pearl bola úplne normálne dievča. Keď mala asi štrnásť, jedného dňa prestala rozprávať, uzatvorila sa do svojho sveta a je... mimo. Neviem, či vníma okolie. Niekedy reaguje, inokedy nie. Všetkého sa bojí. Doma musíme nosiť zvončeky, aby nás počula prichádzať a mohla sa pred nami ukryť. Vôbec nekomunikuje. Neodhadne, v ktorej situácii je nejaké správanie vhodné, alebo nevhodné. – Scott si spomenul, ako sa premenila pred Kieranom, vtedy ešte nečlenom rodiny a striaslo ho. Pearl by nemala zábrany urobiť to hoci na námestí pred Bielym domom v deň volieb.

- Babička tvrdí, že sa zbláznila. – dodal trpko.

Robinino srdce sa zovrelo súcitom.

- A čo si myslíte vy? Má pravdu?

Scott rázne pokrútil hlavou.

- Nie. Skutočná Pearl, to nežné, veselé dievča stále existuje, kdesi vo vnútri, hlboko pod tou nočnou morou. Aj moja švagriná to tvrdí a ona by to mala vedieť.

Teriánska švagriná Victoria mu odmietla povedať, čo v Pearlinej hlave videla, no potvrdila mu aspoň toto.

- Je mi to ľúto. – povedala Robin a objala ho.

- Pravda. – skonštatoval s trochou prekvapenia. Bola pre neho cudzím človekom. Cudzím ľuďom nezáležalo na tom, čo sa stalo Pearl. A určite ho neobjímali. Nie tak, že sa mu zastavoval dych, keď cítil jej plné prsia pritisnuté k svojej hrudi. Možno by mohol... na sekundu zaváhal a ona sa odtiahla.

V tvári trochu očervenela a rýchlo zo seba otriasla zvyšok tých zvláštnych pocitov, ktoré mala, keď ho objímala okolo širokých ramien.

- Ale teraz k veci. Prečo presne ma nechcete vziať so sebou?

Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok