.

Kapitola 4

Kapitola 4

Otrasený Bobby stuhol na mieste, s jej horúcou dlaňou na tvári. Mysľou mu preletelo, že ešte pred chvíľou musela mať rukavice.

V tme z nej veľa nevidel a neodvažoval sa zapojiť svoj mačací zrak. Pravdepodobne by s krikom utiekla, keby videla, ako sa jeho oči rozžiaria. Nie, zatiaľ nevedel, ako vyzerá, ale aj tak by ju spoznal medzi tisícmi - hlas mala nádherný. Mäkký, hladký a zároveň hlboký ako bezodné asfaltové jazero.

Ten hlas prenikal hlboko do jeho vnútra a on cítil, ako čosi v jeho vnútri zúfalo volá po tom, počuť ho znova. Potriasol hlavou, aby sa trochu spamätal. Nebolo mu nič, dopadol vcelku mäkko do závoja, len chvíľu nemohol polapiť dych a trochu mu tepalo v ľavom členku.

- Som v poriadku. – povedal a pokúsil sa posadiť, aby zistil, či predsa len nemá niekde niečo zlomené. Teplá ruka sa odtiahla od jeho líca a ochotne ho podoprela.

- A vy? – spýtal sa.

- Nezachytila vás motorka?

Skôr vycítil, než vybadal, keď pokrútila hlavou.

- Nie, celkom ma minula.

Bobby sa postavil a zistil, že mu robí problémy došliapnuť na ľavú nohu. Určite nebola zlomená, ale členok bol zaručene podvrtnutý.

- Dofrasa. – zašomral a žena vedľa neho sa odtiahla. Skoro zahrešil znova. Páčilo sa mu, ako ho podopiera, čo bolo divné. Nikdy od nikoho nežiadal, ani nečakal pomoc. Bol lev, samotársky a sebestačný, úzkostlivo háklivý na svoju nezávislosť, ako napokon všetky levy.

- Čo ste to tu stvárali uprostred cesty? –oboril sa na ňu.

Jeho oči zachytili na jej siluete, že si vopchala ruky do vreciek bundy – jej bunda bola tým červeným zábleskom, ktorý ho prinútil strhnúť motorku z cesty.

- Pokazilo sa mi auto.

Hoci ho v tme ledva videla, vytiahla jednu ruku z vrecka a ukázala na sever.

- Asi stopäťdesiat metrov tým smerom. Vyšla som zo St. Mary a po nejakých šiestich kilometroch motor proste zhasol a už sa mi ho nepodarilo naštartovať.

Bobbymu sa to v hlave šrotovalo, kým počúval ten prenádherný hlas.

- Táto cesta, ak sa to dá tak nazvať, vedie ku Gaylanovcom a potom ďalej do hôr. Tam ste mali namierené?

Prikývla a hoci jej nevidel do tváre, vycítil jej rozpaky.

- Áno.

Bobbyho to zaujalo. Nevedel o tom, že by jeho rodina mala nejakých známych a priateľov v St. Mary.

- Za kým ste šli?

Zarazila sa a ten jej zamatový hlas o chĺpok zostrel. Páčilo sa mu to.

- Prečo to chcete vedieť?

Nemohol si pomôcť a usmial sa do temnoty.

- Som Robert Gaylan. Ak vám môžem pomôcť...

Vlastne by jej pomohol, aj keby nechcela. Osamotená žena uprostred mrazivej noci ďaleko od hocijakej pomoci, s pokazeným autom – to proste muselo naštartovať jeho ochraniteľské inštinkty. Našťastie sa nehádala.

- Aha. Teší ma. Som Alesia Hawkinsová. Myslím, že hľadám práve vás.

- Podľa priezviska ste spriaznená s Kristie. Ale neviem o tom, že by mala sestru...

Ľahko pokrčila ramenami.

- Som jej sesternica. A nemá ma prečo spomínať. Nie sme si príliš blízke.

Bobby chápavo prikývol.

- A prečo ste ma hľadali?

Znova tie rozpaky. Nevidel jej do tváre, ale bol presvedčený, že sa červená.

- Ktosi vás videl prechádzať mestom a donieslo sa to Kristie. Ona...chcela vedieť, či je to pravda a či sa dnes môžete zastaviť.

Bobby stisol pery. Čítal medzi riadkami dobre. Kristie by nikdy nezavolala do domu jeho babičky a keďže jeho číslo na mobil mala iba rodina, nemala sa ako presvedčiť. Ale to, že bola lenivá zdvihnúť zadok a presvedčiť sa sama, ho škrelo. Vyrozumel tiež to, že Kristie uprosila sesternicu, aby uprostred noci a v treskúcom mraze všetko nechala a vybrala sa kvôli nej na výzvedy. Inak povedané, Kristie ju využila, ako využívala všetkých okolo seba.

Zamračil sa. Nemal by ju príliš kritizovať. Je to napokon jeho budúca manželka. Mala vlastnosti, ktoré neznášal, ale v posteli bola dobrá – a nebola cudzia. Vzdychol.

- Správa odovzdaná. Som tu a bol som na ceste k nej, keď... – ukázal smerom, kde ležali trosky jeho cébéerky.

Mlčala a tak sa spýtal.

- Prečo ste si nezavolali pomoc?

Rozpačito sa zavrtela.

- Nechala som mobil doma. Práve som sa sprchovala, keď mi Kristie zavolala – chystala som sa do postele. Mobil som už mala v spálni.

Znova sa zamračil. Tipoval správne. Kristie nemala zábrany vyrušiť ľudí o hocijakom čase, keď sa jej to hodilo. Ale bolo zvláštne, že Alesia bez všetkého nechala sprchu a plánovaný spánok, nasadla do auta a vydala sa do noci, aby vyhovela sesternici, s ktorou si ani nebola príliš blízka. Celá situácia o Kristie veľa vypovedala – a tiež o Alesii.

No, teraz sa nad tým neoplatí premýšľať. Vietor bol čoraz mrazivejší a zahrýzal sa mu do tváre. Ona bola vonku možno ešte dlhšie, než on a iste bola premrznutá. Vytiahol mobil a zahrešil. Zabudol, že v tejto oblasti hory úspešne blokovali signál. Dovolať sa mobilom z domu Gaylanovcov sa dalo len preto, lebo strýko Neil mal namontované špeciálne zariadenie. Ktoré mu mimo domu bolo na nič.

- Takže, čo urobíme? Vaše auto je nepojazdné, moja motorka na šrot, vy mobil nemáte a môj nefunguje.

Alesia sa obzrela a pohľadom sa pokúšala preniknúť tmu.

- Neviem. Sme asi na polceste. Ja pôjdem proste do St. Mary pešo a vy môžete urobiť to isté opačným smerom a vrátiť sa domov.

- To určite! – vyprskol Bobby.

- Zamrznete skôr, než sa dostanete na dohľad od mestečka. Pôjdeme spolu.

- A čo presne chcete urobiť, ak začnem zamŕzať? – spýtala sa štipľavo.

Nedvojak sa ticho zasmial. Mala pravdu. Mal síce k dispozícii mágiu ohňa, ale sotva by mohol podpáliť les, aby sa zohriala. Ale tak ďaleko to snáď nezájde.

Alesia si podľa zvuku nervózne hrýzla spodnú peru. Jeho uši ten tichý zvuk v tme zachytili a premýšľal, ako asi vyzerá.

- Tak dobre. – súhlasila napokon.

- Ale ktorým smerom?

Aj v tom mal Bobby jasno.

- Odprevadím vás domov. Aj tak som chcel ísť do St. Mary. Od Kristie môžem zavolať domov, aby pre mňa niekoho poslali.

Nehádala sa. Bolo to logické rozhodnutie.

- Tak poďme. – povedala a prvá vykročila po snehu smerom k St. Mary.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok