.

Kapitola 5

Kapitola 5

Skylar vyšla z policajnej stanice a cítila, ako sa jej podlamujú kolená. Bože dobrý, keď súhlasila s babičkiným plánom, to ešte netušila, ako na ňu šerif MacKenna zapôsobí. A ako strašne sa bude sama pred sebou hanbiť za to neuveriteľne násilné flirtovanie, ktoré pre ňu nebolo vôbec prirodzené. Rozdávala svoje zriedkavé úsmevy na počkanie, vrtela zadkom a vypúčala hruď. Ježiši!
Zamierila ku Scottovi, ktorý sedel za volantom tmavozeleného Lincolnu Navigator. Motor bežal a Skylar vedela, že kúrenie je pustené na plné obrátky. Hoci bol Scott snežný tiger, predsa len bol mačkovitá šelma a potrpel si na pohodlie.
Trasúcou sa rukou otvorila dvere a nasadla do auta. Scott okamžite zaradil rýchlosť a vyrazil na cestu. Spod kolies Navigatora vyfrklo mračno snehu, ale Scott bol na šoférovanie po montanských cestách zvyknutý. Bokom pozrel na Skylar.
- Tak čo, ako to šlo?
Zatonala.
- Príšerne! Skoro som sa povracala.
Scott sa zamračil.
- Pravda. Ale babička predsa hovorila, že je príťažlivý.
- To je. Bolo mi zle zo samej seba. – vysvetlila úprimne.
Scottovu tvár skrášlil úsmev.
- Takže sa ti páči?
Skylar sa zamyslela. Páči sa jej Kieran MacKenna? Hm. Musela by byť slepá, hluchá a úmerne hlúpa, keby ho nepokladala za atraktívneho. Vysoký, príťažlivý, a ten pohľad! Mala pocit, že ju vyzlieka očami. Pri každom inom by ju to znechutilo, ale pri Kieranovi mala z nejakého dôvodu chuť nechať ho, aby ju vyzliekol aj naozaj. A ona by mu láskavosť samozrejme odplatila. Ten stôl v jeho kancelárii nevyzeral nejako zvlášť nepohodlne, dalo by sa...
Znovu zastonala a schovala si tvár do dlaní.
- Kde je problém, Skylar? – spýtal sa zmätene Scott.
Skylar podráždene vykukla ponad prsty.
- Čo to nechápeš? Toto nie som ja! Tieto handry, v ktorých mi mrzne zadok – pripomeň mi, aby som Ashley zmlátila do bezvedomia - tie úsmevy, flirtovanie! Ten muž si o mne musí myslieť, že som nejaká fľandra!
Scott potlačil úsmev.
- Skylar, o to práve ide. To je účel celého tohto divadla. Aby si myslel, že si ľahká korisť a čo najskôr ťa vzal do svojej postele. Ty otehotnieš, babi bude spokojná a s Kieranom MacKennom sa už v živote nemusíš stretnúť.
Vzdychla.
- Ja viem. Len...len je mi to strašne proti srsti. V podstate toho muža zneužívam.
- Pravda. Podľa mňa ale skôr babi zneužíva teba. – zavrčal Scott. Ani jemu sa nepáčilo, ako Megan dotlačila Skylar k takému nedôstojnému činu. Lenže babička kašle na dôstojnosť, podstatné sú pre ňu deti a budúcnosť Strážcov.
- Také niečo ani nahlas nevyslovuj. Nevieš, či babi nepoverila Summer, aby do každého auta nenamontovala odpočúvacie zariadenie. – upozornila ho Skylar.
Scott vyceril zuby v úsmeve, s ktorým vyzeral viac ako tiger, než ako človek.
- Tomu sama neveríš.

Skylar prevrátila očami. K Scottovým schopnostiam Strážcu patrilo poznanie pravdy a lži. Bola to obrovská výhoda a zároveň nevýhoda, pretože Scott pociťoval potrebu vyjadriť svoj ortieť „pravda – lož“ aj na margo zdvorilostných konštatovaní.

Iste, dokázal bez problémov vycítiť, či človek pred ním klame, alebo hovorí pravdu, ale zároveň ho jeho dar ovplyvnil natoľko, že sám nedokázal klamať. Keď niekto z rodiny potreboval úprimný názor, obrátil sa na neho. Ale jeho zhodnotenia boli občas otravné. Napríklad keď raz strýko Michael prišiel do sídla po takmer rok trvajúcich cestách, zvítal sa s babičkou so slovami:

- Vyzeráš skvele, mama!

A Scott do toho okamžite vpadol so svojím:

- Lož!

Bolo to trochu trápne, ale Skylar Scotta akurát ľutovala. Byť otrokom svojho daru nebolo nič závideniahodné. Ona sama ovládala vzduch a nikdy nemala pocit, že by ju to v bežnom živote ovplyvňovalo podobným spôsobom, ako Scotta.

- Dozvieme sa to, len čo sa vrátime. Ak si ma babi nezavolá na koberček, len čo dorazíme do sídla, tak sú autá čisté. Alebo minimálne toto auto. – dodal po krátkom zamyslení a jej chvíľu trvalo, kým si uvedomila, že hovoria o ploštici v aute. Scott jej venoval úsmev a spýtal sa.
- Takže, aký je? Ten chlap, ktorého máš využiť ako darcu semena. V podstate tu človek musí premýšľať, kto z vás dvoch je tá prostitútka. V podstate ty, keďže dodávaš sex za protihodnotu, teda, dodáš následok toho sexu babičke a ona ťa za to nevykopne z klanu. Ale zasa, chudák šerif dodáva semeno, aby si ty mala výhody, čiže z tohto pohľadu... – trepal ďalej tiger, neotrhnúc pohľad od zasneženej a zľadovatenej cesty.
- Scott? – zavrčala.
- Áno?
- Prosím ťa, sklapni na chvíľu. Chcem sa utápať v sebaľútosti a plánovať samovraždu.
- Okej, to ťa nebudem vyrušovať. Polopravda, mimochodom. – zaškeril sa Scott a stíchol.

Skylar sa zahľadela von oblokom. Vyšli zo St. Mary a Navigator teraz prechádzal rozprávkovo krásnou krajinou. Žiarivobiele vrcholky zasnežených hôr ostro kontrastovali s tou najmodrejšou oblohou, akú kedy Skylar videla. Na nebi nebolo ani mráčika, takže slnečné lúče dopadali na zamrznutý povrch snehovej pokrývky, ktorý sa oslepivo blyšťal. Vysoká vrstva snehu zmazávala nerovnosti terénu, no predsa bolo jasne poznať, kde končí pevná zem a kde pod snehom začína zamrznuté jazero – jeho obrovská plocha bola rovná ako stôl, sneh bol iba kde tu porušený stopami po skútri.
Ako na vianočnej pohľadnici. Skylar by nikto neprinútil, aby sa skútrom vydala na zamrznuté jazero. Neverila, že ľad je dosť hrubý, aby uniesol ju i skúter. Mohla by sa preboriť. A mačky nemajú radi vodu, zvlášť ak je ľadová a ak sa im dostane do uší.
- No? Už vieš, akou smrťou zídeš zo sveta? – spýtal sa Scott a znova pritiahol jej pozornosť.
- Hej. Popravia ma za tvoju vraždu, ak nezatvoríš klapačku. – odsekla a tiger sa ticho chechtal popod nos, zašomral si ticho „lož“, no ďalej debatu nerozvíjal.
Skylar sa znova zahľadela von oknom na okolitú prírodu, ale v skutočnosti ju vôbec nevnímala.
Kieran MacKenna. Ešte nevidela takého vysokého muža, bol vyšší než ona a to bolo niečo výnimočné. Sama merala takmer meter osemdesiat a bola zvyknutá na ľudí hľadieť zhora. A aj keby nebrala do úvahy jeho výšku... bol mužsky príťažlivý každou bunkou. Strnisko na jeho brade a lícach, ostro rezané črty tváre, oči zelené ako jarná tráva a ten horúci pohľad, ktorým si ju obzeral! Och!
Skylar cítila, ako sa jej v podbrušku čosi zovrelo. Megan mala pravdu aspoň v niečom. Vliezť s Kieranom MacKennom do postele vôbec nebude obeť. Bol drsne krásny, pod bundou určite skrýval vyrysované svaly a s tým svojím pohľadom už určite zbalil dosť žien, aby bol v sexe skúsený. Určite to bude zážitok, za ktorý by mala babičke poďakovať.

Ani jeho očividná mužnosť však nevysvetľovala, prečo sa Skylar búrila krv v žilách, len čo sa ich pohľady stretli. Už videla aj krajších mužov a nikdy na ňu nezapôsobili tak, ako teraz šerif, ktorého videla po prvý raz v živote a ktorý sa mal stať otcom jej dieťaťa.

Navigator poskočil na nejakom zľadovatenom hrbole a Skylar si tresla hlavu do strechy. Čosi nevrlo zašomrala, čosi, čo Scott správne pochopil ako nadávku.

- Bobby bol s tebou v Afrike, keď ťa babička povolala? – spýtal sa, aby zmenil tému a tiež preto, že ho to naozaj zaujímalo.

- Mhm. Aj Nico. – prikývla Skylar, vďačná za vyrušenie z myšlienok na šerifa.

- Ani jeden nechcel ísť s tebou, čo? – prikývol vedúcne Scott.

- Ani omylom. Keď si aj odmyslíme počasie, ktoré je pre leva absolútne neprijateľné, pochybujem, že by niekto tých dvoch lumpov dostal k babičke bližšie, než na sto kilometrov. Levy sa strašne neradi podriaďujú, nemáme svorkové myslenie a nie sme prítulné mačičky.

- Pravda. To ani tigre.

- Čo ma automaticky privádza k otázke: čo tu vlastne robíš ty?

Scott sa zatváril kyslo, akoby zahryzol do citróna.

- Sme tu na babičkin rozkaz, rovnako ako ty. Celá moja vetva, okrem otca. Babička vyslovene prikázala, aby mama so sebou vzala len Pearl. Šiel som dobrovoľne. Od Pearl sa neodlúčim, zvlášť nie tam, kde je nablízku babi.

Skylar sa znepokojene zavrtela.

- Čo chce?

Scott sa urputne sústredil na šoférovanie a pokúsil sa udržať hlas v ľahostajnej rovine, ale celkom mu to nevyšlo. Skylar dobre počula bezmocný hnev, ktorý presakoval každým vysloveným slovom.

- Myslím, že babi sa rozhodla, že má dosť Pearliných „vrtochov“ a chce to uviesť na pravú mieru.

Skylar mala čo robiť, aby sa udržala v sediacej polohe.

- ČOŽE?! Ona chce... Tak to vážne nazvala? Vrtochy?! Kriste, Pearl je... ona je...

- Ja viem. – prerušil ju Scott ponuro.

- Nedovolím sestre ublížiť, Skylar. To sa radšej nechám vykopnúť z klanu. – dodal rozhodne.

Skylar zalapala po dychu. Scott určite nevážil slová, istotne to povedal bez rozmyslu! Každý Strážca bez ochrany klanu sa prakticky odsúdil na smrť.

Počas mnohých pokolení si Gaylanovci vybudovali dokonalú informačnú sieť. Dostávali sa k nim správy o tom, kde sa nachádzajú Teriáni a tak mohli nielen vyraziť na lov, ale v prípade potreby sa im aj úspešne vyhnúť.

Napríklad Skylar s bratom Bobbym a bratrancom Nicom mohli pokojne stráviť zimu v Namíbii len vďaka tomu, že každý presun Teriánov ich smerom im bol okamžite oznámený. Vďaka informáciám o náhlych výskytoch šialenstva medzi ľuďmi, ktoré bolo následkom hladu Teriánov, bol klan v bezpečí.

Keďže ich neustály boj s Teriánmi stál nemalé peniaze, a klan mal takú prax v získavaní informácií, stal sa obchod s informáciami stálym príjmom ich rodiny. Obchodovali s informáciami najrôznejšieho druhu, od prísne tajných vládnych záležitostí až po priemyslovú špionáž.

Všetky tieto kontakty boli napojené priamo na babičku, takže keď niekoho vyhodila z klanu, prišiel o tieto vymoženosti. Zopár takých jedincov sa v priebehu stáročí vyskytlo a všetkých veľmi rýchlo zabili, keď boli odrezaní od klanu.

Skylar natiahla ruku a dotkla sa tej Scottovej, ktorú mal položenú na riadiacej páke.

- Tak ďaleko to nezájde, uvidíš. Pearl sa z toho dostane a babička...nech je aká chce, určite by neublížila jednej zo svojich vnučiek.

Scott mlčky prikývol a potom sa cez zuby zdôveril.

- Prial by som si, aby bola mama babičkina prvorodená, namiesto tety Sofie. Keby bola ona následníčkou, možno by babi brala väčší ohľad na moju sestričku.

Skylar si odfrkla.

- To určite! Ak si si nevšimol, teta Sofia je síce následníčkou, ale kým je matriarchou babička, ani si neškrtne.

Scott sa opäť sústredil na cestu. Opustili St. Mary a teraz sa pohybovali po zľadovatenom snehu plnom hrboľov, na ktorých Navigator nadskakoval a Skylar si vďaka svojej výške v pravidelných intervaloch búchala hlavu do strechy.

Po asi dvoch kilometroch a šiestich hrčiach Skylar zaťala zuby.

- Scott?

- Áno?

- Si mizerný šofér, vieš o tom?

- Klameš, ty trúba. Ale som strašne zvedavý, ako by si odšoférovala po tejto ceste ty! – odul urazene spodnú peru.

Skylar pokrčila plecom.

- Okej.

Skylar nechala svoj dar, aby ju celú naplnil. Mágia, ktorá jej kolovala žilami, sa celé tisícročia vyvíjala tak, aby čo najviac uľahčila Strážcom ich poslanie. Sily chaosu im zoslali mnohé schopnosti a zariadili to tak, aby dvaja súčasne žijúci Strážcovia nikdy nemali rovnaké nadanie. Skylar bola od roku 1786 prvá Strážkyňa, ktorá ovládala vzduch.

Opatrne pustila tenký pramienok mágie zo svojho tela a nasmerovala ho pod auto. Musela dávať pozor, keby bolo mágie priveľa, mohla by rozpútať tornádo. Prinútila vzduch, aby zhustol, stlačil sa a pokryl cestu do vzdialenosti piatich metrov pred auto. Zhustený vzduch vyplnil nerovnosti na snehu a auto po nich prechádzalo ako po perfektne udržiavanej vozovke. Keď sa blížili ku koncu mágiou upraveného úseku, pramienok z nej vytryskol znova a upravil ďalší úsek. Za Navigatorom zostávala cesta nezmenená, takže ktokoľvek by šiel priamo za nimi, nezbadal by nič zvláštneho.

Scott pokrčil plecami.

- Naozaj je to lepšie. Nemohla by si proste prinútiť naše auto vzlietnuť?

Skylar sa uškrnula.

- Nie. Teda, mohla by som... – opravila sa, keď Scott otvoril ústa, aby povedal „lož“.

- ...ale toto je omnoho nenápadnejšie. Nikto nie je schopný poznať, čo robím. Keby sme leteli nad cestou, môže nás zazrieť niekto z okolia, alebo, čo je ešte horšie, nad nami neustále krúžia rôzne družice a tak. To posledné, čo potrebujeme, je pozornosť. Babi by ma zahlušila, keby som urobila niečo také.

- Pravda. – pritakal Scott vážne a Skylar sa rozosmiala.

Pohodlnejšie sa oprel, keď už nemusel dávať pozor na nerovnosti. Pokojne a bezpečne dorazili až k sídlu.

Scott hladko zabrzdil a Skylar nechala vzduch nadobudnúť svoju pôvodnú formu. Mágia sa ticho, mäkko zvinula a ako ospalé mača sa uložila v Skylarinom vnútri. Lenivo kolovala jej krvným riečišťom, takmer o sebe nedávala vedieť, no Skylar ju stále cítila, ako prítomnosť niekoho blízkeho, priateľského.

Navigatoru citeľne pokleslo pravé zadné koleso, keď bez vzdušnej podpory vhuplo priamo do priehlbiny v snehu.

Skylar vzdychla.

- Tak poďme na to. Babi bude chcieť hlásenie.

Scott prikývol.

- Samozrejme.

Skylar v duchu hrešila, keď vystúpila z auta a do tých prekliatych čižmičiek sa jej nabralo asi desať kíl snehu, lebo vhupla priamo do záveja.

- Čo je to s vami?! Aj Summer parkovala tak ďaleko od vchodu! To je taký problém zastaviť pri dverách?

Scott sa uškrnul.

- Som snežný tiger, zlato, a tvoja sestra je vlk. Ona je na sneh zvyknutá a ja ho mám rád.

- Nikto tu neberie ohľad na úbohú levicu, ktorá ešte predvčerom vychutnávala africké slnko! – zavrčala Skylar a Scott sa zaškeril.

- Lož. Máme ťa radi, mačiatko a ty to vieš.

Skylar sa preplahočila snehom k vchodovým dverám zároveň so Scottom. S úľavou si vydýchla, keď vošli do vykúrenej predsiene. Mala pocit, že by snáď niekedy mohla dokonca aj rozmrznúť.

Navyknutým pohybom siahla do škatule so zvončekmi, no tá tam nebola. Zmätene sa obrátila na Scotta.

Kde sú gumičky?


Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok