.

Kapitola 5

Dobré ránko, kočky, takže nech sa páči, ďalšia kapitola! Príjemné čítanie!

Kapitola 5


Bolo to to najtrápnejšie, čo Sam kedy zažil. Kým Teriánka použila toaletu, celý čas bojoval s nutkaním obrátiť sa chrbtom. Nevyžíval sa v ponižovaní žien a podľa červených líc Teriánky to bolo pre ňu viac než ponižujúce. Nie, on bol vychovaný ako džentlmen – jeho babička bola napokon matriarchou a jeho matka jej nástupkyňou. Po nej mala nastúpiť sesternica Skylar. Ale každopádne, rodine Gaylanovcov vždy šéfovala žena. To sa na výchove mužov podpíše. Teraz sa v ňom svárila výchova a povinnosť. Neustále sa musel presviedčať, že bytosť s Lindinou tvárou prakticky ani nie je žena. Mohla si pokojne vybrať podobu muža, nie? V skutočnosti je to len čierny oblak dymu, alebo atramentová škvrna. Nie žena. A už vôbec nie Linda.

Ibaže ako žena vyzerala a Samova vrodená rytierskosť na neho z jeho vnútra vrieskala, aby sa obrátil chrbtom, nechal ju v pokoji použiť toaletu, nakŕmil ju a s kvetnatým ospravedlnením poslal pekne domov. Na druhej strane, babička by mu urobila peklo na zemi a tak Teriánku nevoľky nasledoval k toalete.

Sam ju nemohol spustiť z očí...ale nemusel na ňu ani zízať, nie? Postavil sa teda dva metre od pootvorených dverí toalety a hľadel uprene na bod na stene asi tridsať centimetrov nad Vickinou hlavou. Dosť, aby nevidel nič, čo vidieť nemal a zároveň tak akurát na to, aby periférnym videním zachytil každý jej podozrivý pohyb.

A cítil sa skoro úplne rovnako mizerne ako ona.

Bez slova urobila, čo bolo treba, umyla si ruky a potom zbytočne ohlásila.

- Hotovo.

Samovi sa uľavilo tak veľmi, že sa nedvojak usmial, no hneď to zamaskoval grimasou.

- Tak poď.

Či to spôsobil práve prežitý trápny zážitok, alebo stále pôsobila podoba Lindy, Sam ju bez premýšľania usadil na posteľ, namiesto aby ju hodil späť do pivnice.

- Takže, máme dohodu? – spýtal sa.

Uprela na neho podozrievavý pohľad. Len čo sa najedla a použila toaletu, vrátili sa jej aj ostne.

- Čo presne chceš vedieť?

Sam na ňu uprel pohľad. Na tú milovanú tvár. Na tie známe črty.

- Prečo táto tvár?

Pokrčila ramenami a zatvárila sa zmätene.

- Nerozumiem. Nie je snáď podľa ľudských merítok atraktívna?

Sam stisol pery a čeľusť mu stuhla.

- Je. A tiež patrí niekomu, koho poznám.

- Linde? – spýtala sa neobozretne.

Samove oči zahoreli žltým vlčím plameňom a v nasledujúcej chvíli ležala Victoria na chrbte a on sedel obkročmo na nej a ceril jej zuby do tváre.

- Čo vieš o Linde?!

Victoriine oči sa naplnili strachom.

- Kristepane!!! Vôbec nič! Ale oslovil si ma tak! Povedal si mi „Linda“! Nemám tušenia, kto tá tvoja Linda je! Dokonca ani nepoznám nikoho toho mena! - zvrieskla.

- Ale nosíš jej tvár!

Victoria neochotne zašomrala.

- Vysvetlím ti to. Pustíš mi ruky?

Sam sa zdvihol, no tá znepokojujúca farba v jeho očiach zostal. Teriánka vstala, oprášila si zadok a posadila sa späť na posteľ.

- Ak si Lindu nikdy nevidela, kto ju videl? Kto ti nariadil vziať si túto tvár?

- Nikto. – pokrčila plecami.

- Vieš, vy ľudia ste strašne podobní jeden druhému. Nemáme zasa tak veľa možností, z čoho si vyberať.

Sam sa zamračil.

- Čo tým chceš povedať, Terry?

- Volám sa Victoria. – opravila ho automaticky.

Hm. Pre neho bolo Terry jednoduchšie. Bola Teriánka, takže Terry. Zaškľabil sa.

- Čo tým chceš povedať?

Zagánila na neho.

- Pozri, zjednoduším ti tie čísla, aby to tvoj obmedzený ľudský rozum, ktorý je len priečku nad tým opičím, pochopil. Máš desať druhov rozličných očí. Päť typov nosov. Sedem typov úst. Tri typy obočia. A tak ďalej. Samozrejme, že je ich viac, ale pre zjednodušenie...

- ... aby to môj opičí mozog pochopil... – napovedal jej ochotne a ona prikývla, vôbec si nevšímajúc jeho sarkazmus.

- Áno, iste. Takže máš proste obmedzené možnosti. Keď si majú všetci Teriáni vyberať ľudskú podobu, existuje len určitý počet tvárí, ktoré z toho môžeš poskladať. Je len otázkou času, kedy sa niekto z nás bude natoľko ponášať na nejakého konkrétneho smrteľníka, tak ako ja sa ponášam na tú...Lindu.

Zamračil sa.

- Takže je to náhoda?

Prikývla, potešená jeho chápavosťou.

- Neviem, čo si si myslel a netuším, kto je Linda, ale to, že sa na ňu ponášam, je náhoda.

Sam sa odvrátil, aby mu nevidela do tváre. Ona o Linde nikdy nepočula. Jej tvár je náhodne poskladaným puzzle, nie zbraňou určenou k demolácii jeho srdca. Na jednej strane sa mu uľavilo. Nemusí sa už jej podobou s Lindou zaoberať. Na druhej strane však zaľutoval. Pretože to znamenalo definitívne pochovanie mizivej nádeje na to, že Linda, jeho Linda skutočne ešte žije.

Keby však aj žila, čo by jej povedal? Utrápene si vzdychol. Medzi ním a Lindou by už nikdy nemohlo nič byť. Navzájom si ublížili až príliš. Ona mu nemohla odpustiť, čo jej zamlčal. A on jej nemohol odpustiť, čo nasledovalo.

Pred očami mu povstal ďalší obraz ich spoločnej minulosti.

* * *

Sedel v aute pred Lindiným domom a čakal. Každú chvíľu sa mala vrátiť z práce – bola administratívnou silou na neďalekej vojenskej základni. Svoje veľké odhalenie absolvoval už pred dvoma týždňami. Mala dosť času urovnať si to v hlave. A on jej chcel poskytnúť možnosť, aby sa pýtala. Možno si to všetko už rozmyslela. Možno ľutuje kruté slová, ktorými ho počastovala. Sam sa však nehodlal vzdať svojej lásky. Toto stretnutie bude šancou, aby sa dali znova dokopy. Aby prijala jeho ponuku a stala sa jeho ženou.

Do ulice zabočil vojenský džíp a Sam sa pripravil na stretnutie s Lindou. Džíp o chvíľu zastal pred jej domom a on ju konečne zazrel vystupovať z auta.

Pohľadom hltal jej tvár, tú milovanú tvár orámovanú čiernymi vlasmi, mäkkými ako hodváb. Stále je to jeho Linda.

Usmial sa sám pre seba. Je jeho. Určite si to už premyslela a keď si to všetko v pokoji vysvetlia, znova budú spolu, pretože on veril, že k sebe patria.

Ibaže táto predstava okamžite zmrzla, rovnako ako Samov láskyplný úsmev.

Pretože za Lindou vystúpil z džípu ešte niekto vo vojenských maskáčoch.

Sam mu nevidel do tváre, ale nemohol nevidieť, ako sa Lindine oči rozžiarili, keď k nej ten muž pristúpil a objal ju.

Možno nejaký bratranec, uisťoval sa Sam v duchu.

Ale po tom, čo jej tento „bratranec“ strčil jazyk až do krku, už sa nemohol uisťovať o ničom.

Vymenila ho. Zabudla na neho, akoby vôbec neexistoval.

Pocítil, ako čosi v jeho vnútri prasklo. Pravdepodobne jeho srdce. Linda sa k neznámemu privinula tak, ako sa pred dvoma týždňami vinula k Samovi. Malými rukami prechádzala po jeho chrbte a potom ho objala okolo pása, kým sa stále bozkávali.

Muž sa odtiahol a čosi jej povedal. Sam ho cez hučanie vlastnej krvi v hlave nepočul. Ale jeho Linda sa zasmiala a žartovne ho potiahla za šilt na čiapke.

Očividne šlo o lúčenie.

Linda vykročila k domu a muž za ňou pozeral. Ešte raz mu zo dverí zamávala a potom sa dvere zatvorili. Muž sa otočil a Sam mu konečne videl do tváre...

* * *

Prenikla ním rovnaká bolesť ako vtedy, keď si uvedomil, kto zaplnil jeho miesto v Lindinom živote aj posteli.

Nemohol vtedy uveriť, že by bola až taká zradná. Určite šlo o náhodu. Ale neskôr, keď kvôli nej zmenil minulosť, sa presvedčil, že o náhodu nešlo.

Zalapal po dychu a takmer zabudol na Teriánku, ktorá stále sedela na posteli.

Teriánku s Lindinou tvárou.

Sam pocítil, ako sa krehký pokoj, ktorý nadobudol po jej vyhlásení, rozpadá na kusy. Nešetrne sa zvrtol a schmatol ju za zápästie.

- Poďme! Vrátiš sa tam, kam patríš, Terry!

Nepovedala nič, len sa jej rozšírili oči. Keď hľadela do jeho tváre zmietanej emóciami, neodvažovala sa ho opraviť, že jej meno je Victoria.

Odvliekol ju k otvoru v dlážke a spolu s ňou zoskočil dolu. Potom jej bez slova zacvakol putá na zápästiach a vzápätí sa stratil v strope a poklop zapadol na svoje miesto. Victoria sa ocitla späť v tme.

Začula ešte, ako prisunul lôžko na svoje miesto a potom buchli dvere a nastalo ticho. Jej väzniteľ odišiel.
Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok