.

Kapitola 5

Ospravedlňujem sa za meškanie, nejako ma pustili k počítaču až teraz! :-( Prajem príjemné čítanie!

Kapitola 5

Bobby vyrazil za ňou a chvíľu kráčali mlčky bok po boku. Vyšiel mesiac a prežiaril tak ľadový vzduch bledým svetlom. Bobby si konečne mohol prezrieť svoju spoločníčku.

Alesia Hawkinsová sa na Kristie vôbec nepodobala. Kristie bola barbinovským typom, plavovlasá, vysoká, štíhla, s dokonale vymodelovanou postavou i črtami tváre. Alesia mala nepoddajné tmavé vlasy, bola o dobrých desať centimetrov nižšia, než jej sesternica a pokiaľ to Bobby mohol posúdiť, aj guľatejšia. Tvár mala peknú, ale nebola to oslňujúca, neprirodzená dokonalosť Kristie, skôr bola...milá. Jej plné líčka, zamračená vráska medzi obočím a obrovské oči orámované hustým závojom rias pripomínali dievča od susedov.

Jeho celkový dojem z nej bol ten, že by jej mohol zveriť hocičo, akékoľvek tajomstvo a ono by zostalo v bezpečí. Určite si k nej chodia nešťastní ľudia vylievať srdce, ona ich trpezlivo vypočuje a ak sa dá, tak pomôže. Ideálna manželka, matka a kamarátka.

Proste ideálna osoba, ak hľadáte niekoho, koho dobrotu by ste mohli zneužiť. Ako Kristie.

Bobby potriasol hlavou a pod vplyvom týchto myšlienok sa spýtal.

- Čo povedal váš manžel, keď ste sa len tak z ničoho nič uprostred noci vyparili?

Alesia stuhla a potom pokrčila ramenami.

- Nemám manžela. Žijem so starým otcom.

Bobby prekvapene nadvihol obočie. Akosi si ju predstavoval obklopenú deťmi a s prostým, láskavým manželom po boku.

- Nebývate tu dlho, však?

Pokrútila hlavou.

- Asi rok. Starký pochádza odtiaľto, ale keď sa môj otec zoznámil s mamou, odišli žiť do Kalispellu. Kvôli práci. Minulý rok moji rodičia... zahynuli pri autonehode. Starý otec ma zavolal bývať k sebe, aby som nebola sama. Pracujem z domu, takže to nebol problém a... – pokrčila ramenami, - nie je už najmladší, potrebuje, aby sa o neho niekto postaral.

Bolo to tak, ako si myslel. Jej starý otec bol zároveň aj starým otcom Kristie, ale hoci Kristie žila v tom istom meste, presťahovať sa musela Alesia. Nepáčilo sa mu, čo zisťoval o svojej budúcej manželke. Ale stále to bolo lepšie, než oženiť sa s cudzou ženskou, nie?

- Nebude sa o vás starký báť? – spýtal sa namiesto toho.

Striaslo ju a nebolo to mrazivým vetrom.

- Vykradla som sa. – priznala sa potichu.

- Starký by sa zbláznil, keby vedel, že som v noci, vonku a sama.

Bobby sa musel usmiať.

- Máte ho rada.

- On je jediná rodina, ktorá mi zostala. On a Kristie. – opravila sa rýchlo, ale Bobbymu jej prerieknutie znova napovedalo.

- Tak môžete započítať aj mňa. Chystám sa požiadať Kristie o ruku. – zamrmlal a sledoval jej tvár.

Rozžiarila sa ako vianočný stromček.

- Vážne? Určite bude strašne šťastná. Chystali ste sa to urobiť dnes? Máte prsteň?

Bobby sa ošil. Na to nepomyslel.

- Hm...vlastne nemám. Bolo to dosť...spontánne rozhodnutie.

Alesia mu venovala široký priateľský úsmev.

- Tak to ho rozhodne musíte kúpiť čo najskôr!

A vtedy Bobby urobil druhé spontánne rozhodnutie.

- Pôjdem ho kúpiť zajtra. Možno do Kalispellu, alebo do iného mesta. Nechcete ísť so mnou? Ste žena a Kristiina príbuzná. Určite viete, čo by sa jej páčilo.

Už už takmer prikývla, ale vzápätí zavrtela hlavou a zamračila sa.

- Nemôžem nechať starého otca celý deň samého. Už mu neslúži zrak, ale to mu nezabráni, aby sa nemotal po dome. Mohol by si ublížiť...

- Tak starého otca vezmeme so sebou. Možno mu menší výlet padne dobre. – pokrčil ramenami Bobby.

Alesia na neho prekvapene pozrela. Bobby odrazu až priveľmi chcel, aby šla s ním. Venoval jej svoj najčarovnejší úsmev – ten, ktorým pri Kristie nikdy neplytval.

- No tak, nechcete predsa, aby som sa pred Kristie strápnil. Nemám vkus a v šperkoch sa nevyznám, čo by za nechet vošlo.

Zasmiala sa a sklopila oči.

- Tak dobre. Ak bude starký súhlasiť.

Bobby sa spokojne zaceril, takmer začal priasť a uprel zrak pred seba.

Alesia ten okamih využila na to, aby si svojho nočného spoločníka lepšie obzrela. Svetlo mesiaca zalievalo veľmi vážnu mužnú tvár s ostrými črtami, ktorú úsmev zvláštne zmäkčil. Bola si istá, že sa neusmieva často. Tmavé vlasy ani v noci nevyzerali úplne čierne, takže budú asi hnedé. Bol vysoký, oveľa vyšší, než ona, mohutne stavaný. A jeho krok bol ľahký, ako chôdza nejakého zvieraťa. Bol to naozaj veľmi príťažlivý, atraktívny muž. On a Kristie budú nádherný pár.

Zamyslela sa. Ďalšia svadba, ktorej sa zúčastní ako pozorovateľka. S jej okrúhlou postavou a kilami navyše sa nikdy nevydá, presne, ako to vždy tvrdila jej sesternica. Samozrejme, Kristie nechcela byť protivná – bola len realistka a každý pohľad do zrkadla jej odhaľoval priepastný rozdiel medzi nimi dvoma. Nebola vyložene škaredá, iba... v tvári obyčajná a čo si budeme klamať, bola pritučná. Na bokoch jej bol vidno každý kryštálik cukru, na ktorý kedy len pozrela. Starký síce tvrdil, že raz nájde muža, ktorý ocení veľkosť jej srdca, ale ona sama by bola radšej, keby sa jej veľkosť trochu zmenšila – nie srdca, ale tela.

Bobby ju vytrhol z melancholických myšlienok.

- Mračíte sa. Na čo myslíte?

- Na to, aké má Kristie šťastie.

Zaškeril sa. Táto žena v ňom vyvolávala neodolateľnú túžbu usmievať sa. A pozorovať, ako jej očerveneli líca, keď si uvedomila, čo vypustila z úst.

- Nie, nemyslela som vás! Aj keď, samozrejme, určite má šťastie aj v tom, ale...ja... – rozčúlene vybuchla.

- Áno? – spýtal sa zhovievavo.

- Chceli ste ma zahrnúť superlatívami?

Ticho si odfrkla.

- Len vaše ego môže byť väčšie, než vaša postava, pán Gaylan.

Zasmial sa.

- Kompliment a výčitka v jednej vete.

Pokrútila hlavou.

- Ja vám nemám právo čokoľvek vyčítať. A nebol to kompliment, bol to fakt. Ste vysoký. Aj keď... – dodala ľútostivo, - v porovnaní so mnou je vysoký takmer každý.

Bobby sa zamyslel a potom pokrčil plecami.

- Tak prečo si myslíte, že má Kristie šťastie?Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok