.

Kapitola 6

Kapitola 6

Alesia mohla vymyslieť sto výhovoriek, ale pociťovala akúsi masochistickú túžbu povedať to nahlas. Možno tak potom tie slová získajú na skutočnosti a ona sa s nimi zmieri a prestane sa zaoberať fantáziami typu čo-by-keby.

- Má šťastie, že je atraktívna. – povedala úprimne.

- Môžem jej len závidieť. Vďaka tomu získa všetko to, po čom iné ženy túžia.

Bobby nechápavo pozrel na svoju nočnú spoločníčku, na okamih zariskoval a nechal do svojich očí vstúpiť mágiu, aby ju videl jasnejšie. Hľadal na jej tvári nejaké jazvy, alebo dáke strašné znetvorenie, ale nič neobjavil. Nechal svoje svetlomety zasa zhasnúť, kým si ich všimne.

- Nerozumiem. – povedal dokonale zmätený.

Vrhla na neho ostrý pohľad, ale jej oči zmäkli, keď si uvedomila, že je skutočne úprimný.

- Na tom nezáleží. – mávnutím ruky zmenila tému.

- Nehovorme o mne. Som celkom obyčajná. A keďže nás čaká ešte aspoň päť kilometrov, bola by to poriadna nuda. Čo vy? Čím sa vlastne živíte, pán Gaylan?

- Pracujem v armáde. – automaticky použil kryciu historku, ktorá vysvetľovala jeho časté cestovanie po svete.

V očiach jej prebleskol záujem.

- Takže Irak a Afganistan?

Zasmial sa.

- Nič také zaujímavé. Nepobehujem po púšti so samopalom. Sedím na základni a dvíham telefóny. Som spojár.

Čudné, skôr si ho vedela predstaviť s tým samopalom, než za stolom.

-Aha. Takže z Kristie vdovu tak ľahko neurobíte. – nadľahčila to.

Opäť sa zasmial.

- Nemám nebezpečnú prácu, slečna Hawkinsová. Takže ak mi len nevybuchne komunikačné zariadenie v ruke, nič mi nehrozí.

Venovala mu úsmev.

- To je dobre. A čo hovorí na vašu prácu vaša rodina? Nemrzí ich, keď ste spolu tak málo?

Bobby pokrčil plecami.

- Ako sa to vezme. Ani oni nie sú práve domasedi. Až na mamu všetci strašne radi cestujeme.

Usmial sa, keď si vybavil historku, ktorú jej mohol povedať. Už dávno si na to nespomenul.

- Raz som bol v Alžírsku, moja jednotka tam mala misiu. Počas voľna som sa vybral na miestne trhy, chcel som niečo kúpiť mame. Zbadal som jednu vázu, ktorá by sa jej páčila. Ponáhľal som sa k stánku, kde ju predávali a v tom istom okamihu sa tým smerom vrhla nejaká žena, vázu schmatla a keď sa obrátila ku mne, zasyčala: Videla som ju prvá. Bude pre mamu.

Bobby sa ticho zachechtal.

- Bola to moja sestra Rhiannon. Netušila, že som v Alžírsku a ja som zasa nevedel, že ona pri svojich potulkách zablúdi tým istým smerom.

Alesia fascinovane počúvala.

- A ako to dopadlo s darčekom pre mamu?

Bobby sa uškrnul.

- Chvíľu sme na seba ponad tú vázu vrčali, potom som ustúpil a kúpil niečo iné. Jednak som džentlmen, nebudem sa predsa handrkovať so ženou! – odmlčal sa a významne dodal.

- A len blázon by sa ťahal za prsty s mojou sestrou. Udusila by ma v spánku vankúšom, stavila sa s ostatnými, že ma zvládne zniesť zo sveta za menej než minútu a výhru by bleskurýchle minula na nákupy.

Alesia sa rozosmiala a Bobbymu jej smiech prenikol do hĺbky duše ako olovnica do hlbín mora. Jej hlas bol sám osebe neodolateľne nádherný, ale keď sa smiala... bolo to ako výbuch čírej radosti a dobrosrdečnosti. Tým smiechom si mohla opantať hocikoho.

Na okamih mu hlavou prebleskla myšlienka, aké by bolo pobozkať tie smejúce sa ústa, vidieť, ako sa tie obrovské oči zahmlia túžbou....

Potriasol hlavou. Kristie. Ona sa stane jeho manželkou a mal by jej byť verný.

Alesia sa prestala smiať a on sa vymotal z očarenia spôsobeného jej hlasom.

Vlastne, celá tá situácia bola zvláštnym spôsobom čarovná. Bola síce zima ako v psinci, mráz zaliezal až pod kožu, navyše ho neznesiteľne bolel členok a rozbil svoju najobľúbenejšiu motorku, ale prechádzať sa s Alesiou Hawkinsovou v tichej divočine pod hviezdami v družnom rozhovore, to proste malo čosi do seba.

Možno sa budú stretávať častejšie, až sa ožení s Kristie. Budú rodina. Tá predstava sa mu celkom páčila. Alesia sa mu pozdávala. A Kristie musí mať niekde vo vnútri aj dobré vlastnosti, má predsa skoro rovnakú genetickú základňu, ako Alesia.

- Máte iba jednu sestru?

- Tri. – usmial sa.

Melancholicky si povzdychla.

- Vy sa máte! Ja som jedináčik. Musí byť skvelé mať toľko súrodencov.

Bobby sa úprimne zasmial.

- To by ste netvrdili, keby ste poznali moje sestry. Hlavne, keď som jediný muž v rodine, ak nepočítam otca. Všetky tri sestry sú panovačné potvory, ktorým treba robiť, čo im na očiach vidíte, hlavne Skyar, moja staršia sestra. Potom nasledujem ja, Summer a napokon Rhia. Summer je aspoň užitočná, keď mi opravuje motorky. Ale Skylar po mne len šteká a Rhia je blázon do všelijakých stávok. Myslím, že už ma obrala o menší majetok.

Z jeho hlasu však zaznievala zhovievavá láska, takže Alesia nepochybovala, že Bobby má svoju rodinu rád.

- A vaši rodičia?

- Mama je najnežnešie stvorenie pod slnkom a je nešťastná, keď nemá aspoň jedného z nás pri sebe. Takže sa na výslní jej starostlivosti a lásky striedame. Otec je vojak ako ja, takže doma príliš často nebýva – ale zasa sa stáva, že máme spoločnú misiu.

Alesia si vzdychla.

- Vaša rodina musí byť úžasná. Máte šťastie, že je vás toľko a je jasné, že sa máte radi. Moji rodičia boli tým najzamilovanejším párom, aký si viete predstaviť. Veľmi sa ma dotklo, keď zomreli. Ale mám ešte starého otca, za to by som mala byť vďačná.

Bobby nevyslovil to, čo sa na také slová priam ponúkalo: starý otec tu nebude naveky. Môže zomrieť každú chvíľu a potom Alesia zostane sama. Mala by sa vydať, mať deti, založiť si vlastnú rodinu, aby nebola opustená. Aj keď bol rozhodnutý oženiť sa s Kristie, nebol voči jej chybám slepý – tá by sesternici ani v najmenšom nepomohla.

Celá situácia s prechádzkou po nočnej divočine bola zvláštnym spôsobom intímna a Bobby mal pocit, že ho atmosféra oprávňuje na osobnú otázku.

Potlačil rastúcu bolesť v členku a spýtal sa.

- Prečo ste sa vlastne nevydali?Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok