.

Kapitola 7

Kapitola 7

Julianna cítila, ako bledne. Z medicínskej stránky to vedela vysvetliť – následkom množstva adrenalínu sa krv sťahovala z končatín a pokožky tváre do vnútra tela, aby zabezpečila zraniteľné vnútorné orgány. Ale ani pomyslenie na medicínu jej nepomohlo pochopiť, na čo sa práve pozerala.

Ako by asi medicínsky vysvetlila, že dve rozkošné deti sa premenili na tigre, ako mávnutím čarovného prútika?

Tigre. Ježišikriste, Megan chcela povedať, že aj jej deti budú tigre? Mohla by vychovávať mača namiesto rozkošného bábätka?

Vytriešťala oči na hrajúce sa malé šelmy a odrazu to pochopila. Títo ľudia, alebo skôr títo čarodejníci ovládajú mágiu. Možno aj Megan sa vie premeniť na tigra. A možno aj Rhiannon – a jej budúci manžel Nico.

Aké možnosti im ich moc ešte dáva? Dokázali by očarovať jej telo, aby donosilo zdravý plod? Preto jej Megan mohla s určitosťou sľúbiť, že otehotnie.

Skúsila všetko. Terapie, lieky, umelé oplodnenie a nič z toho nefungovalo. Jediné, čo neskúsila, bola mágia. Dofrasa, do chvíle pred piatimi minútami ani netušila, že mágia existuje!

V mysli jej vyvstali vlastné slová: spriahla by som sa aj s diablom, aby som mala dieťa! Ako blízko stredu terča vtedy trafila? Sú to diabli? Nejaké zlé mocnosti?

A tu si spomenula na tú nevhodnú rozprávku, ktorú Megan rozprávala deťom. Kladná postava zachránila človeka. Keby boli zlými mocnosťami, asi by rozprávka takto neskončila, nie? Opäť pozrela na deti. Malá ryšavá Sara a utiahnutý Kevin. Mohli by byť zlí? Tomu neverila.

Možno nie sú diabli, ale rozhodne majú nejakú moc, ktorej nerozumie. Moc, ktorá by jej zabezpečila to, po čom najviac túži.

Tigríčatá sa prestali klbčiť a Sara – aspoň Julianna si myslela, že je to Sara – začala láskyplne oblizovať brata po hlave a čistiť mu srsť skrz na skrz mačacím pohybom. Vytvárali tak mierumilovný obrázok.

Julianna si až doteraz neuvedomila, ako bedlivo ju Megan i Rhiannon sledujú. Očakávali, či utečie, alebo zostane. Zostať znamenalo dieťa. Utiecť znamenalo samotu, ktorej už mala dosť.

Roztrasenou rukou vystrela ruku nad stôl a chytila obrovskú šálku za uško. Odpila si z kávy, hoci vôbec nevnímala jej chuť. Potom kýbel znovu položila, zdvihla prevrátenú stoličku a veľmi pomaly si na ňu sadla.

Až potom zdvihla oči k spokojne sa tváriacej Megan a rozžiarenej Rhiannon. Naozaj, Rhiannon normálne žiarila! Predtým bola len pekná, atraktívna, ale teraz, keď úsmev prebleskoval jej očami a z tváre jej sršala bláznivá radosť, bola neodolateľná. Julianna sa stihla podiviť, čomu sa tak ohromne raduje, keď Rhiannon odrazu zrevala smerom ku dverám.

- Adreinne, Skylar, Bobby! Visíte mi päťdesiat dolárov!

Megan útrpne pretočila oči a s pokrčením pliec pozrela na Juliannu.

- Moja vnučka je závislá na stávkovaní. Tentoraz sa stavila, že nezačneš jačať, keď uvidíš deti.

Julianna sa zhlboka nadýchla a znova si odpila z kávy – bola výnimočne dobrá.

- Kto sa ešte stavil, že nebudem jačať?

- Ja.

Julianna sa prudko obrátila ku dverám, odkiaľ zaznel hlboký mužský hlas. A zostala sedieť s poklesnutou sánkou.

Vo dverách stál najkrajší muž, akého kedy videla. Plavé vlasy mu neposlušne spadali do modrých očí, ktoré po nej prechádzali hodnotiacim pohľadom. Ostro rezané črty tváre boli mužné a čisté ako na minci. Na sebe mal rozopnutú bielu košeľu, ktorá odhaľovala dohneda opálenú svalnatú hruď a neuveriteľne vypracované tehličky na bruchu. Od pupku sa mu vinul tenký pásik tmavých chĺpkov, ktorý mizol vo vyšúchaných modrých džínsach s rozopnutým gombíkom.

Julianna prehltla naprázdno. Kristepane, to bol ale kus chlapa! Ktovie, kto to môže...

- Julianna, to je Nico, tvoj budúci manžel. – oznámila znechutene Megan a hneď sa na vnuka oborila.

- Tu nie si v divočine, chlapče, ale v dome svojej babičky! Buď taký láskavý a neukazuj svojej snúbenici a nám všetkým, ako málo slušnosti máš! Zapni si tie gate!

Nico venoval babičke chlapčenský úškrn, ale nespustil oči z Julianny.

Takže toto je jeho nevesta!

Očakával cudzinku, exotickú a vzdialenú, ktorú si dnes v noci vezme do postele. Ale Julianna ho prekvapila.

Nevyzerala ako ruská nevesta na inzerát. A pravdepodobne vie po anglicky, pretože babička ich predstavila v angličtine. Nebola očarujúco krásna, pôsobila by dokonca obyčajne, keby nebolo zvláštnej, modrozelenej farby jej veľkých očí.

Podišiel k nej a zaváhal. Ako sa zdraví so snúbenicou? Podaním ruky? Objatím? Bozkom? Nakoniec sa jej nedotkol, len jej venoval úsmev.

- Ahoj. Som Nico Gaylan.

- Ja som Julianna Richmondová. – povedala dokonalou angličtinou bez prízvuku a Nico nadvihol obočie. Američanka? Vážne mu babi našla Američanku? Čo, prebohaživého, doženie mladú, celkom peknú civilizovanú ženu, aby sa vydala za niekoho neznámeho?

Megan preskočila pohľadom z jedného na druhého a uvedomila si ticho, ktoré medzi snúbencami nastalo.

- Nico! – vyštekla a vnuk k nej obrátil pozornosť.

- Julianna sem letela dosť dlho. Ak si sa vydrichmal, mohol by si ju nakŕmiť! Vezmi ju niekam na raňajky. Aj tak sa asi potrebujete trochu zoznámiť.

Julianna neverila vlastným očiam. Prečo takýto nádherný chlap potrebuje svoju babičku, aby mu hľadala manželku? Tomu musia ženy padať k nohám! Očakávala, že otec jej budúcich detí bude škaredý, zohavený, alebo nejaký utiahnutý čudák, ale rozhodne nečakala, že dostane takéhoto mladého boha!

Zažmurkala a Nico odpovedal babičke.

- To ona by mala kŕmiť mňa, babi.

Megan sa v tvári objavila zlosť, pozoruhodne rýchlo vstala, vzpriamená ako sviečka a zapichla prst vnukovi do hrude.

- Ty. Okamžite. Prestaneš. S tými. Levími. Somarinami!!!

Julianna sa tiež vztýčila a bola rada, keď sa jej hlas nezachvel.

- Levími? Chcete povedať, že on sa nenie je tiger, ako tie deti?

Nico sa usmial.

- Som lev. – povedal ochotne.

Julianna chvíľu spracovávala túto informáciu. Megan a Nico ju pritom pozorovali. Nakoniec dlho vydýchla.

- Raňajky sú dobrý nápad. Kde sa tu dá najesť?

Zrazu zúžila oči a pozrela na Nica.

- A nemysli si, že ti pôjdem uloviť nejaké úbohé zvieratko!

Nico na ňu chvíľu vyvalene hľadel a potom sa rozosmial.

- U Doroty v St. Mary majú skvelé domáce koláče.

Julianna sa s úľavou usmiala.

- Môže byť.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok