.

Kapitola 8

Ahojte kočky a tiger, dnes si dáme takú raňajkovú scénu. Osobne milujem raňajkové scény a slnkom zaliate kuchyne, určite ste si to už všimli, je na nich niečo domáckeho a pokojného. Takže ak už ste v práci, tak si to domácke a pokojné dnes užite aspoň takto sprostredkovane. :-D Príjemné čítanie!

Kapitola 8

Bobby si prineskoro uvedomil, že nemá Alesiino telefónne číslo. Nemohol jej teda zavolať a dohodnúť sa na dnešných nákupoch. Našťastie Summer opravila jej auto a tak k nej mohol proste zájsť.

Bolo skoro ráno, ale z nejakého dôvodu nevydržal dlhšie čakať a tak nasadol do otlčeného hnedého chevroletu a vybral sa za svojou nočnou spoločníčkou.

Kristie opustil pätnásť minút po tom, čo položil telefón. Prišiel po neho Sam, ktorý aj so svojou ženou a deťmi býval bližšie k St. Mary. Domov do Sídla sa dostal krátko po polnoci. Mal za sebou namáhavú túru v hlbokom snehu, ale napodiv vôbec nebol unavený. Mrvil sa a prehadzoval a spánok sa mu úspešne oblúkom vyhýbal.

Napokon to nevydržal, premenil sa do podoby leva, vyňuchal svoju sestru Summer v garáži, kde práve dokončovala Alesiino auto ( a mrmlala čosi o vyvretej vode a prasknutej hadici ) a vylákal ju na krátku nočnú prechádzku.

Summer váhala. Milovala divú prírodu, ale milovala aj autá. Napokon to rozhodla jej láska k bratovi. Ak sa chce ísť prebehnúť, tak pôjde s ním.

Premenila sa do vlčej podoby a spoločne, bok po boku sa vyštverali až na vrchol St. Mary Stone. Táto prechádzka bola tichá, mĺkva a upokojovala nervy. Summer toho veľa nenakecala, ani keď bola v ľudskej koži. Keď sa z Bobby nad ránom vracal, cítil, že sa mu zíva tak, že si skoro vykĺbi sánku. Zaľahol do postele a v momente zaspal.

Zato o pol šiestej ráno vyskočil z postele ako čertík zo škatuľky a netrpezlivo pochodoval hore dolu po jedálni, obloženú bagetu plnenú kuracím mäsom v ruke a vyčkával na svitanie. Našťastie ho nik z rodiny nevidel a on tak nemusel vysvetľovať svoje náhle nadšenie z nákupov šperkov.

Hm, čudné, ale nevedel ho vysvetliť ani sám sebe. Proste sa tešil. Pokladal to za dobré znamenie nadchádzajúceho manželstva.

Zarazil sa a nedotknutú bagetu odložil na stôl. Nie, nebude klamať sám sebe. Teší sa na Alesiinu spoločnosť. Je to milé, úprimné dievča a jemu sa páči tráviť s ňou čas.

A tak sa stalo, že o šiestej ráno sa Alesiin starý chevrolet pomaly vliekol po zasneženej ceste do St. Mary. A Bobby vynakladal všetku trpezlivosť mačky na to, aby nestúpal na plyn.

Alesia vstávala odjakživa skoro. Ale zvonček nad vchodovými dverami sa rozdrnčal v okamihu, keď vypľúvala zubnú pastu do umývadla a to bolo nevídané.

Kto to môže byť, tak skoro ráno?

Zbehla dolu schodmi, aby otvorila, kým zvonček nezobudí starého otca.

Bleskurýchle rozrazila vchodové dvere a zostala mlčky zízať.

O veraje dverí sa opieral Bobby a tváril sa skrúšene.

- Som tu poriadne skoro, však?

Nemohla inak, len nad ním s úsmevom pokrútiť hlavou.

- Nuž, nazad vás neotočím. Poďte rýchlo ďalej, púšťame dnu chlad.

A tak Bobby vošiel.

Prvý pohľad, ktorý venoval Alesii, ho prekvapil. Mala na sebe huňatý ružový župan a na bosých nohách plyšové papuče v tvare tučniaka. S pobavením si všimol, že jej tmavé vlasy vyzerajú ako kopa slamy. Nebola namaľovaná, evidentne práve vstala z postele, ale Bobbymu sa páčila. Bola svieža a prirodzená. Pleť sa jej leskla zdravím a on mal sto chutí pohladiť ju po okrúhlom líčku.

Čo mu pripomenulo jej včerajšiu poznámku o kilách navyše a pohľadom ju prebehol od hlavy až po päty.

Nebola štíhla. To ani omylom. Ale zato bola zaoblená a žensky mäkká na tých správnych miestach. Bobbymu sa aj tak vždy zdalo, že Kristie je príliš vychudnutá – v podstate sa bál, že sa v páse môže kedykoľvek zlomiť. Alesia nevyzerala, že by sa mala lámať. Bola ženská, jemná, ale odolná. Jej postava mala tvar presýpacích hodín, boky o širšie, než pás, a Bobby by nesmel mať v tele ani štvrť desaťtisíciny miligramu testosterónu, aby obdivne neskĺzol pohľadom na jej prsia. Vyzerali rovnako mäkko i pevne zároveň, ako Alesia samotná. A veľkosťou sa s ňou nemohla porovnávať ani jedna štíhla žena.

Bobby cítil, ako nehanebne zíza na Alesiine prsia a bol rád, že sa ovláda natoľko, aby mu pritom nekvapkali sliny na podlahu. Dobre, ústa asi ovládať vedel, ale existovali iné časti jeho tela, ktoré si nedali povedať a zvedavo sa pokúšali obzerať sa, čože to šéfa tak zaujalo. Bobby čosi zamrmlal a zamrvil sa, aby mu predná časť bundy zakryla tuhnúce pohlavie.

Alesia si jeho situáciu nevšimla, pretože si len pritiahla pásik županu a veselo povedala.

- Choďte do kuchyne a cíťte sa ako doma. Hneď som dolu, len hodím niečo na seba.

Bobby sa vďačne usmial.

- Vďaka, že ste ma nevyhodili ako túlavého psa.

Veselo si odfrkla.

- Ja túlavých psov zvyknem kŕmiť, pán Gaylan!

Bobby sa zachechtal a Alesia zmizla hore schodmi. Svojím zbystreným sluchom počul, ako v kúpeľni pustila vodu, potom začul buchnúť dvierka na skrini. Medzitým sa obzeral po kuchyni, kde ho zanechala. Bola veľká a útulná, prežiarená svetlom vychádzajúceho slnka. Steny boli svetlozelené a jedna bola obložená svetlým drevom. Na drevenej stene viseli rôzne zarámované fotografie. Miestnosti dominovala kuchynská linka, pôvodne zrejme biela, ale ktosi si ju vzal do parády spolu s plechovkou žltej a zelenej farby a teraz bola linka zelená a pohľady na ňu priťahoval slnečnicový vzor. Na oblokoch viseli krajkové záclony.

V dome bolo teplo a on uvažoval, kedy asi Alesia vstala, aby zakúrila.

Rýchle dupdupdup po schodoch mu prezradilo, že Alesia sa pripravila v rekordnom čase.

A naozaj, vbehla do kuchyne v hnedých teplákoch a žltej mikine. Na nohách mala biele ponožky a tučniakovské papuče tentoraz vymenila za zúrivo zelených plyšových zajacov. Bolo umením chodiť v tej hrôze tak, aby si človek nerozbil nos. Alesia toto umenie ovládala. Bobby sa musel uškrnúť. Vlasy mala vlhké a zviazané do jednoduchého konského chvosta, ktorý sa jej pohupoval na chrbte.

- Sadnite si. – vyzvala ho s úsmevom a keď sa Bobby usadil na drevenú stoličku so zelenou poduškou s vyšitou slnečnicou, obrátila sa mu chrbtom a napustila do rýchlovarnej kanvice vodu. Zo skrinky vybrala tri šálky, žltú, zelenú a priehľadnúe, do dvoch nasypala z dózy ( s kvetinovým vzorom ) kávu a do tretieho vybrala zo škatuľky ( tiež s kvetinovým vzorom ) akúsi guľôčku.

Kým sa voda varila, vytiahla hrniec a kým jednou rukou zalievala kávu a tú divnú guľôčku, druhou miešala ovsenú kašu. Pridala med, skusmo oblizla varechu a spokojne prikývla. Bobby ju fascinovane pozoroval. To, ako sa motala po kuchyni a s očividnou radosťou a spokojnosťou chystala raňajky, bolo tak nesmierne upokojujúce a prirodzené, až sa mu nechcelo ani sa pohnúť. Pokojne by sedel v tejto slnečnej, zelenožltej kuchyni naveky.

Alesia sa obzrela cez plece na Bobbyho, venovala mu široký, úprimný úsmev a slnečné lúče vyčarili v jej vlasoch červené záblesky.

Vrátil jej úsmev a podotkol.

- Radosť na vás pozerať, slečna Hawkinsová. Nehneváte sa, že som vás takto prepadol?

Mávla rukou.

- Ale kdeže! To je v poriadku.

Kým sa Bobby nazdal, postavila pred neho tanier s ovsenou kašou a šálku kávy.

- Neviem, či sladíte, tak si poslúžte. – usmiala sa a dodala.

- Jedzte. Stavím sa, že ste neraňajkovali.

Bobby sa zasmial. Mala pravdu, bagety, ktorú mal v pláne zjesť, sa ani nedotkol. S chuťou zdvihol lyžicu a pustil sa do kaše. Bola výborná, práve taká sladká, ako to mal rád. Alesia na neho spokojne pozrela, pokývala hlavou a usmiala sa.

- Idem po starého otca. Hneď sme späť.

Len čo vyšla z kuchyne, Bobby pokračoval v jedení. Páni, takú kašu už nejedol, ani nepamätá! V poslednom čase sa napchával len hamburgermi a iným rýchlym občerstvením. Pekelne mu chutilo – navyše v tomto domáckom, teplo pôsobiacom prostredí. Zrazu prestal jesť a lyžica s ďalšou porciou kaše sa mu zastavila pred ústami. Guľôčka v priehľadnej šálke sa v horúcej vode rozvinula a teraz z nej boli tri kvitnúce kvety.

Pravdaže už počul o kvitnúcom čaji, ale nepoznal nikoho, kto by to pil. Usmial sa. Niekto je tu na kvetoch poriadne závislý!

- Starý otec, si oblečený? Môžem vojsť?

Alesiin hlas sa ozval niekde na poschodí a Bobby začul aj mumlanú odpoveď.

- Dobre. Máme návštevu.

Opäť čosi, čo Bobby nepočul.

- Nie, je to snúbenec Kristie. Tak poď, starký, lebo ti vychladnú raňajky.

- Dobre, dobre! Nie som malý chlapec, Lesie. – tentoraz Bobby začul láskavý, ale mierne podráždený hlas starého muža, ktorý zrejme vyšiel zo spálne na schodisko. Niekoľko šuchtavých krokov a Alesia sa objavila v kuchynských dverách, držiac za ruku asi osemdesiatročného pána, ktorý neisto žmúril pred seba. Bobby si spomenul, ako sa Alesia zmienila, že zle vidí.

Vstal.

- Dobrý deň, pane. Som Robert Gaylan. Prepadol som vás takto skoro, pretože mi vaša vnučka sľúbila, že mi pomôže s výberom prsteňa pre Kristie. – dodal.

Starý pán sa pokúsil zaostriť na neho zrak, keď ho Alesia viedla ku stolu a potom pred neho postavila druhý tanier kaše.

- Taký mladý a taký hlúpy. – skonštatoval starký a Alesia zhíkla.

- Starý otec!!!

- No čo?! – ohradil sa starý pán a krčil pritom ramenami.

- Každý, kto si chce vziať našu Kristie, to nemá v hlave celkom v poriadku.

Bobby sa zhovievavo uškrnul.

- A čo sa týka prsteňa... vyberte ten najdrahší, nič menšie Kristie neuspokojí. – reptal ďalej starký, ale keď mu Alesia vtisla do rúk lyžicu, úprimne dúfajúc, že si zamestná ústa jedením, podráždene vyprskol na Bobbyho.

- Nezostarnite, chlapče! Potom okolo vás budú ženské skákať div nie s podbradníkom!

Bobby sa usmial.

- Vynasnažím sa, pane.

Starý otec buchol lyžicou po stole a zaostril na návštevníka.

- A nechcete si vziať radšej Lesie?

Alesii v tej chvíli zabehol jej kvetinový čaj a začala sa dusiť, takže ju Bobby galantne začal tĺcť po chrbte, a odviedol tak pozornosť starého otca od jeho otázky. Od otázky, ktorá začínala zaujímať aj Bobbyho.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok