.

Kapitola 8 - Víly

Ahojte všetci, na kapitolu Pravdy a lži si dnes musíte chvíľu počkať, ale zato mi Piškótka poslala ďalšiu časť Víl. Dúfam, že si ju užijete rovnako ako ja! Inak, nejako mi zblblol redakčný systém, tak sa ospravedlňujem za vzhľadovú stránku veci, len čo sa to dá do poriadku, upravím všetko tak, ako to má byť.

Kapitola 8

Po návrate do obývačky pán Cencúľ samozrejme nesedel. Bol pri mojej, oprava našej ( veď tu žije aj Will a tak ako na nájomné, tak aj na nákup zariadenia sa skladáme a sem – tam sa hráme aj na ohrievače postele ) obývačkovej stene a zo záujmom si obzeral tých pár zarámovaných fotografií, ktoré bolo možné vystaviť.

Nie preto, že by som nebola fotogenická. Pane na dovolenke to nie !! Ja som vždy ťip –ťop.

A to aj keď mám na sebe džínsy a tričko.

Ale Willovi sa nejako nedarí ani za všetky kúzla na svete vyzerať na fotkách ako človek. Vždy tam vyzerá divne.. Buď má postoj, ako by mu z pod pazúch odstránili minimálne desať kilové melóny a z rúk nákup pre dvanásť člennú rodinu alebo sa usmieva tak, akoby nemal zuby, pretože si ich proste zabudol v poháriku z vodou na nočnom stolíku.

Divím sa, že na našej zrkadlovke ešte funguje tlačidlo zmazať, keď sa kvôli Willovmu syndrómu kriplovitosti toľkokrát používa. Len medzi nami - inak je fešák. Naraz mi docvaklo čosi iné.

Krvavé džínsy – taška – dôkaz !!!

Do riti !!!

Stres sa vrátil v takej miere, že mi z toho začalo zvoniť v ušiach. Nevadí. Opäť som to skúsila s nádychom a výdychom. Účinok nebol taký ako pred chvíľou, ale bolo to podstatne lepšie.

Cencúlik si ma musel všimnúť , pretože naraz z neho vyliezla otázka ( ó detektíva v sebe naozaj nezaprie ):

- Brat, kamarát, priateľ, snúbenec alebo manžel?

Nahodila som úsmev a výraz - akože ja nič - a ozvala sa:

- Zabudli ste spomenúť ešte jednu alternatívu detektív. Spolubývajúci. Will a ja sme spolubývajúci. A tak trochu dobrý známi.

To, že spolu občas kefujeme mu nebudem predsa vešať na nos.

- To sme fotili minulý mesiac. Výnimočne sa nám podarilo vychytať pekné počasie, mala som voľno tak sme sa zašli na pláž vykúpať.

Pre Kristove rany! Pre jeho oholené fúzy ! No načo mu to hovorím.. Klebetím ako pubiška, ktorej sa nie a nie zavrieť chlebáreň. Žeby to bol ten stres ?! Alebo to, že naozaj vyzeral prekliato dobre.

Detektív na mňa hodil jeden veľmi naozaj zvláštny pohľad typu – o čom to točíš – ale nepovedal nič. Bleskurýchle som zmenila tému.

- Detektív Foster, vaša voda.

Pohár s vodou som položila na stôl a usadila sa na gaučovku. Prehliadka obývačky v mojej prítomnosti detektíva Cencúlika prestala asi baviť a tak sa posadil do kresla oproti mne.

Čakala som, že začne chŕliť otázku za otázkou, ako to fízli majú vo zvyku, ale on nie. Pozeral sa na mňa upreným pohľadom, ale bol ticho. Nepríjemne ticho.

Až sa mi z toho začali ježiť všetky chlpy na tele, dokonca aj tie, ktoré nemám a nikdy som ani nemala.

Napil sa vody a pohár položil späť na stôl. A aha hó !

Tak predsa sa len jednej otázke podarilo malinkými ručičkami vydriapať z hrdla až na špičku jazyka a spýtal sa.

- Slečna Fairbanksová, kde ste boli dnes medzi jednou a piatou hodinou rannou?

Tak a už je to tu. Mohol ostať radšej ticho do čerta. Pohotovo som odvetila.

- V uvedenom čase som bola v práci. Tancujem U kozatej Marcy a posledné vystúpenie mi skončilo niečo po tretej ráno. Potom som sa šla do šatne prezliecť a šla som domov pešo pretože neznášam taxíky a všetko kde na vás môžu skočiť tie sprosté baktérie.

- Keď ste vychádzali z podniku, nevideli alebo nepočuli ste niečo podozrivé alebo nestretli ste niekoho podozrivého?

To, že som sa potom rozpleštila na zemi ako placka, pretože som sa potkla o mŕtvu Kleopatru mu nevykvákam. Tak som sa snažila odpovedať neutrálne.

- Nie detektív. Nič podozrivé som nepočula, nevidela a dokonca ani nestretla. Jedine keď tak cítila.

Imuňák vytiahol svoje dokonalé obočie a spýtavo sa na mňa zahľadeľ.

- No viete, u nás sa aj varí. Väčšinou sú jedlá nepoživateľné. Objednáte si steak a na tanieri si nájdete niečo, čo vyzerá ako krtko s prašivinou prejdený traktorom. Takže predpokladám, že to boli tie jeho výtvory, ktoré nikto nechcel a smrad sa šíril z kontajnera oproti.

Úsmev, ktorý sa začal drať detektívovi na pery, ho urobil ešte viac sexi. Ježkove botičky !!

Rae len sa kroť, lebo o chvíľu budeš mať mokro v nohavičkách.

- Dobre. Takže nechajme kulinárske umenie vášho kuchára na pokoji a prejdime na ďalšiu, dôležitejšiu otázku. – povedal detektív a opäť mal na tvári ten vážny výraz.

Matička skákavá ! Začínala som sa obávať, aká otázka z neho vypadne tentoraz.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok