.

Kapitola 9

Kapitola 9

Skylar si obliekla bundu a s Kieranom v pätách vystúpila z vchodových dverí späť do bieleho pekla. Bez obzretia vykročila k znovu nájdenému GMC.

Kieran využil, že sa na neho nedíva a rozhliadol sa po stopách, ktoré študoval, keď mu Mitch otvoril dvere.

Zamračil sa a urobil pár krokov bokom od vyšliapanej cestičky. Nevadilo mu, že zapadol po stehná do neporušeného snehu.

O to práve šlo. Nemal byť neporušený. Mali tu byť desiatky odtlačkov, tak, ako pred dvadsiatimi minútami.

Ibaže sneh bol hladký, ako čerstvo napadaný. Po nijakých čudných odtlačkoch ani stopy. Kieran vyvalene hľadel na sneh. Aj keby niekto chcel tie stopy zamaskovať, v živote by sa mu to za taký krátky čas nepodarilo takto dokonale. Nie, keď teraz hľadel na sneh, prisahal by, že tadiaľ po poslednom snežení neprešla ani noha, nie to pôvodca jeho MSP. Ibaže on tie odtlačky videl na vlastné oči. Čo sa to s ním deje? Sklonil sa a prešiel po snehu končekmi prstov, ktoré v hladkom povrchu zanechali drobné ryhy. Potom sa ich pokúsil znova zamaskovať, no jeho snaha bola na snehu ešte viditeľnejšia, než samotné ryhy. Nikto by nedokázal takto zamaskovať stopy. A prečo by to niekto vôbec robil?

Skylar dorazila k autu a obrátila sa k šerifovi, ktorý stále váhal pred vchodom. Nedala najavo, ako divoko jej búši srdce, keď ho videla študovať hladkú snehovú plochu. Panebože, dobre, že Mitch ju upozornil na tie stopy! Ako by asi šerifovi vysvetlila, kde sa v Montanských horách nabral lev?! A prečo si hopkal práve okolo ich domu? A ako to, že žiadne stopy neviedli do lesa?! Kriste, musí dávať väčší pozor! Ibaže Kieran ju zbavoval rozumného myslenia.

Vždy, keď mu pozrela do očí, mala pocit, že hrdlo sa jej stiahlo vzrušením a zároveň aj znechutením zo samej seba, že ho plánuje tak nehanebne zneužiť. Nepoznala toho muža a on nepoznal ju. Napriek tomu mali mať spolu sex. Nebolo to prirodzené. Nebolo to ani ich vlastné rozhodnutie.

Aj keď, priznala si v duchu, keby sa s Kieranom MacKennom stretla za iných okolností, určite by o tom premýšľala. Bol tak neodolateľne mužný, až jej zvieralo srdce. Prehltla naprázdno a potlačila nežiadúce myšlienky.

Nasadila svoj najžiarivejší úsmev a zavolala.

- Kieran? Čo to tam pozeráte?

Okamžite sa vystrel.

- Už idem. Len sa mi čosi zazdalo.

Obišla Savanu a sadla si za volant. Kieran sa uškrnul, rýchlo ju dohonil a posadil sa na sedadlo spolujazdca.

Skylar naštartovala a pritom pozrela do spätného zrkadla. Uvidela svoje oči a strhla sa. Zreničky mala už zasa zúžené do levej podoby. Okamžite presmerovala mágiu do toho miesta a o sekundu už sa na ňu zo zrkadla dívali prirodzené, skrz naskrz ľudské oči. Už zasa sa vymkla spod vlastnej kontroly. Nemôže sa dať Kieranovou blízkosťou natoľko ovplyvňovať, preboha! Potom jej mágia robí, čo sa jej zachce.

Kieran sa usadil a bokom na ňu pozeral, kým cúvala a pokúšala sa otočiť veľkú dodávku na malom priestore, kde bol povrch ako tak upravený. Mala čo robiť, aby neskončila v záveji.

Ale pravdupovediac, aj keby sa dodávka prevrátila na strechu, ani by si to nevšimol.

Pretože celú jeho pozornosť zamestnávala ona. Bože, bola tak neuveriteľne príťažlivá!

Keď napätie v aute stúplo na neúnosnú hranicu, Skylar sa rozhodla nadviazať konverzáciu, ktorá by poviedla ku zdaru jej, či skôr babičkiných plánov.

- Takže, prezraďte mi, Kieran, ako ste mohli naše auto nájsť tak rýchlo? – spýtala sa a venovala mu úsmev.

Kieranovi chvíľu trvalo, kým sformuloval odpoveď, taký bol zaujatý plnosťou jej pier.

- Previezli sa na ňom decká Molly Evansovej. Potom ho proste odstavili vedľa cesty a nechali ho tam. Už som za nimi poslal svojho človeka. – povedal.

Skylar sa znepokojene zavrtela.

- Ste si istý, že to boli oni?

- Určite. Toho staršieho som už za niečo podobné napomínal. Ako by povedal Dalton, vyrastajú z nich pekní lumpi.

Nech bola Skylar schopná pre svoju rodinu čohokoľvek, nedopustila by, aby babičkine plány zničili život nejakým deťom. Za nič nemohli. Kieran bol očividne presvedčený, že zlodeja má, ale ona by nevedela žiť sama so sebou, keby sa tým deťom niečo stalo len preto, že babička ju vydiera.

- Budú mať z toho tie decká problémy? – spýtala sa sklesnuto.

- To si píšte. Nemôžu brať cudzí majetok a nakladať s ním ako... – Kieran sa zarazil, keď zbadal Skylarinu tvár. Hľadela na neho tak prosebne...

- Skylar?

- Sú to deti, Kieran. A toto je len auto. Prosím... nechcem, aby mali kvôli tomu nejaké opletačky so zákonom. – hľadela na neho s naširoko roztvorenými očami a Kieran stuhol.

Čosi...čosi bolo inak. Úporne jej hľadel do tváre a premýšľal ako o život. Čosi sa na nej zmenilo. A potom na to prišiel.

Ako by to bolo po prvý raz, čo videl Skylar Gaylanovej skutočne do tváre. Akoby mu na sekundu ukazovala svoju naozajstnú tvár. Akoby tie úsmevy a dokonalá vizáž, ktorú mu predvádzala doteraz, boli iba maskou pre verejnosť. Toto...toto bola skutočná Skylar. Mladá žena, ktorá nechcela, aby cudzie deti mali problémy pre ukradnuté auto.

Kieran sa pokúšal pochopiť, čo práve zistil a záhadná krásavica ho začala zaujímať ešte väčšmi, než doteraz.

Skylar si jeho dlhé mlčanie vysvetlila po svojom a tvár jej stuhla.

- Vlastne mi to auto nikto neukradol. Ja...len som zabudla, kde som ho zaparkovala.

Bože, to bolo také priehľadné!!! Ale jasne mu dala najavo, kam je až ochotná zájsť, aby Evansovie decká ochránila. Páčilo sa mu, ako zapálene za ne bojuje. A pritom jej tí sopľoši ukradli auto. Teatrálne vzdychol.

- Takže predpokladám, že nechcete vzniesť obvinenie.

- Nie! – takmer vykríkla Skylar.

- V žiadnom prípade!

Kieran sa usmial.

- Tak potom sa žiadna krádež nikdy neodohrala.

Po tvári jej preletel úľavný úsmev.

- Ďakujem, Kieran. – povedala úprimne.

- Každý by to pre mňa neurobil. Ste pozoruhodný muž. Takých je na svete málo.

Vyprskol.

- To by ste mali vidieť môjho brata Iana! To je rytier na bielom koni! Ten by na vaše želanie ešte tým zasranom kúpil cukríky a pochválil ich za šikovné parkovanie!

Skylar sa zachichotala.

- Tak to máte výnimočnosť v rodine. – usúdila a Kieran prijal kompliment od krásnej dámy s úsmevom.

- Máte viac súrodencov? – spýtala sa, pretože ju to naozaj zaujímalo.

Konieckoncov, mala s týmto mužom splodiť dieťa. Aj keby Kieran nemal byť súčasťou jej života, dieťa sa bude pýtať na otca a jeho rodinu. Nehovoriac o tom, že by ho rada trochu spoznala, skôr, než sa zahrá na prostitútku a skočí mu do postele. Bolo jej zo seba zle. Ale záujem o jeho osobný život bol skutočný, patril jej, nie babičke a tak sa ho chytila a držala sa zubami nechtami.

Kieran s úsmevom zavrtel hlavou.

- Nie, sme iba dvaja. Ian je však ženatý a s Mairou majú syna Colina. Má dva roky a je to malý diablik. Žijú na ostrove Kodiak na Aljaške, takže sa často nevidíme.

Skylar sa usmiala, keď videla Kieranovu očividnú lásku k synovcovi. Priam mu žiarila z očí. Z tohto muža by bol skvelý otec! – pomyslela si náhle.

- U nás nemáme malé deti. – povedala ľútostivo.

- Zato máte veľkú rodinu. – poznamenal.

Zasmiala sa.

- A to ste z nej videli iba kúsok. Tak ako vy s bratom, ani my sa často nestretávame. Sme roztrúsení po celom svete. Mamu, otca, svoje sestry a brata som pohromade nevidela, odkedy sme boli deti.

- Ale teraz ste tu všetci, či nie? – zaujímal sa Kieran.

Skylar zavrtela hlavou.

- Je tu len mama a sestra. Otec je v Rakúsku, Ria v Brazílii a Bobby v Namíbii.

Kieran ticho zapískal.

- A to som si myslel, že Aljaška je ktovie ako ďaleko.

Skylar pokrčila plecami.

- Tak to u nás chodí. Všetkých dohromady zvedie jedine svadba, alebo pohreb.

Kieran si nevedel predstaviť, že by sa niekoľkrát do roka nevybral za Ianom. A on s rodinou samozrejme chodili niekoľkokrát do roka sem. Keby sa mali stretnúť iba na svadbách a pohreboch, pravdepodobne by sa viac nevideli.

- Ale teraz vás je tu viac, ako obvykle, nie? Kvôli babičke, však?

Skylar si rýchlo spomenula na lož, ktorou mu vysvetlila svoju prítomnosť. A zamrzelo ju, že chvíľka, kedy mu nemusela klamať, uplynula.

- Áno, babi sa necíti najlepšie, takže je nás tu viac, než obvykle.

- Váš bratranec mi prezradil, že babička vás chce všetky vidieť pod čepcom. – podotkol Kieran.

Skylar zaúpela. Roztrhne Mitcha, ako žabu! Kieran sa zasmial.

- Čím sa vlastne živíte, Skylar? – spýtal sa.

- Som fotografka na voľnej nohe. – odvetila, hoci o fotografovaní nevedela zhola nič. Bolo to však výborné vysvetlenie pre jej neustále cestovanie po svete.

- Čo fotíte? – spýtal sa zaujato.

- Väčšinou zvieratá vo voľnej prírode, pre veľké časopisy, ako National Geographic. Sem som prišla z namíbijského národného parku Etosha, kde som fotografovala levy.

To Kieranovi pripomenulo stopy okolo ich domu a tiež MSP.

- Videli ste veľa levov? – spýtal sa náhle.

Obozretne na neho pozrela a prikývla.

- Dosť.

- Aj ich stopy? – spýtal sa dychtivo. Opäť prikývla, trochu znepokojene. Už si vyčítala, že nedržala jazyk za zubami. Zmienkou o levoch sa dalo toľko pokaziť! Prečo nedržala klapačku?

Kieran pred seba natiahol dlane a naznačil veľkosť.

- Môžu mať levy takéto veľké stopy?

Skylar odvrátila zrak od cesty a na sekundu sa pozrela na to, čo ukazoval. Ježišikriste!!!!

Mala čo robiť, aby Savanu udržala na ceste, pretože ruky sa jej roztriasli. To, čo ukazoval, poznala veľmi dobre.

Boli to stopy šabľozubého leva – jej vlastnej bojovej podoby.

Gaylanina mágia, ktorá Strážcom prúdila v žilách, sa odvíjala od pravekých šeliem. A hoci Stráž uprednostňovala podobu bežného, súčasného dravca, vo svojom repertoári mali aj šelmy dávno vyhynuté, šelmy, proti ktorým Gaylan bojovala a na ktoré sa mohla zmeniť jej dcéra Maghali.

Skylar sa v mysli preháňali obrazy takou rýchlosťou, že z toho mala o to väčší zmätok. Kde mohol šerif natrafiť na jej vlastné stopy? Kedy sa vlastne naposledy menila na šabľozubého leva?!

Horúčkovito si namáhala pamäť a Kieran ju v sústredení podporoval mlčaním, pretože si myslel, že pátra v spomienkach kvôli jeho otázke.

Napokon to Skylar docvaklo.

Nemohli to byť jej stopy. V Montane nikdy nebojovala. Nemala príčinu meniť sa do svojej najdesivejšej podoby. Musel to byť Nico, alebo Bobby.

Ja tým dvom kreténom zviažem chvosty dohromady! – zúrila v duchu. Určite natrafili na Teriánov a pustili sa s nimi do boja!

Teriáni už roky pátrali po nejakom stálom sídle Stráže, ale zatiaľ ho neobjavili. Akoby aj mohli, keď každého, kto sa ku Gaylanovcom priblížil, rodina efektívne a úspešne umlčala? Nemali možnosť podať svoje správy ďalším. Zomreli tak rýchlo, že si väčšinou nestihli ani uvedomiť, čo objavili.

Napokon si Skylar uvedomila, že Kieran stále čaká na odpoveď.

- Neviem. Nepreháňate to s tou veľkosťou? Keby ste ubrali tak polovicu...

- Čo ste sa s doktorom Williamsom dohodli? – zašomral Kieran sklamane a spustil ruky.

Skylar nezaujímalo, kto je doktor Williams. Horšie bolo, že šerif očividne videl stopy, možno aj mal nejakú fotku, alebo iný dôkaz. Hlava sa jej zatočila. Musí ten dôkaz nájsť a zničiť! Inak babička zasiahne a v tom, ako umlčať prípadné hrozby, nebola vôbec mäkká.

Kde asi môže taký dôkaz byť? U Kierana v kancelárii? Horúčkovito premýšľala a potom prehovorila.

- Mala by som ísť s vami spísať nejakú zápisnicu?

Kieran potriasol hlavou.

- Nie, netreba. Ak na mladých Evansovcov nepodáte trestné oznámenie, proste len roztrhám zápis o krádeži.

Skylar vyčarovala svoj najokúzľujúcejší úsmev.

- Možno by ste to mali urobiť predo mnou. Aby som si bola istá, že sú tie deti v bezpečí.

Kieran na ňu spýtavo pozrel.

- Neveríte mi?

Zadržala dych, jednu ruku spustila z volantu a dotkla sa jeho tváre. Drsná dlaň mu skĺzla po líci a od tej chvíle už Kieran nerozmýšľal hlavou. Aspoň nie tou, ktorá bola na hornom konci jeho tela.

- Budem pokojnejšia, keď ten papier uvidím roztrhaný na kúsky osobne. – povedala ticho.

Prstami mu jemne prebehla po sánke a neovládla sa, aby sa nedotkla jeho pier. V okamihu, keď po nich prešla bruškom palca, šlo všetko Kieranovo sebaovládanie dočerta... a jej tiež.

Ledva stihla dupnúť na brzdu, keď sa na seba vrhli a ich pery sa spojili v dravom, vášnivom bozku. GMC sa zotrvačnosťou hýbalo ešte zo tri metre, potom zastavilo uprostred cesty.

Kieran prenikol jazykom hlboko do jej úst a pritom jej jednou rukou prečesával tú úžasnú hrivu a druhou jej stisol prsník.

Skylar mu vášnivo zahryzla do spodnej pery a jej dlane mu vkĺzli pod bundu i sveter a vykasali tričko, aby mohla vkĺznuť prstami podeň a hladiť ho po holom chrbte. Mala pravdu. Kieranov chrbát bol samý sval, ostro sa rysovali pod pokožkou, a ten dotyk sa jej tak páčil, že jej takmer ušlo zavrčanie.

- Ježiši, Skylar!!! – vydýchol, keď sa presunula rukami dopredu a začala sa pasovať s prackou na jeho opasku.

- Pšt. – zahriakla ho ticho a konečne sa jej podarilo rozopnúť tú prekliatu vec. Okamžite mu stiahla nohavice dopoly stehien a siahla po jeho tvrdom, vztýčenom úde.

Kieranovi sa zatočila hlava. Bože dobrý, za celý svoj život nepoznal nič erotickejšie, než dotyk jej drsnej dlane vo svojom rozkroku. Zaťal zuby, aby okamžite nevyvrcholil a bleskurýchle Skylar jej starostlivosť odplatil. Jej nohavice mali našťastie elastický pás a tak nemusel bojovať s nijakým opaskom.

Pohladil jemné chĺpky a zamieril prstami nižšie.

Skylarin dych sa prudko zrýchlil, bez toho, aby ho prestala bozkávať, mu vyliezla na kolená a obkročmo si na neho sadla.

Vôbec nemyslela. Babička a jej príkazy boli momentálne úplne nepodstatné. Lebo Skylar vedela len to, že po tomto mužovi túži, ako po nijakom inom. Kieran jej pretiahol nohavice cez boky a chrapľavo ju vyzval.

- Poď, sadni si na mňa!

Skylar ešte v živote tak rýchlo neposlúchla ničiu výzvu. Okamžite sa zbavila prekážajúcich nohavíc i čipkového spodného prádla a chystala sa prijať ho do svojho tela.

V tom okamihu zapraskala vysielačka na jeho opasku, ktorý sa teraz nachádzal kdesi pod sedadlom.

- Hej šéfe, si tam?

Kieran horúčkovito stisol Skylarine prsia a palcami dráždil vztýčené bradavky.

- Nevšímaj si to! Pokračuj!

- Kieran!!! Si tam?! Ak si tam, počúvaj! Idem si pekne k Molly Evansovej, ako sme sa ráno dohodli, vieš, kvôli tomu GMC. Cestou som natrafil na Dellu Thurmanovú a dala mi pre teba nejaký sveter, vieš o tom niečo? Hovorila, že ti ho uplietla za to, že si jej minule našiel tú prekliatu potvoru. Vieš, toho ryšavého slona, ktorého vydáva za mačku. Stále mám pocit, že to bude nejaká exotická hnusoba a mali by sme Delle preveriť papiere. No uznaj, nie je normálne, aby mačka vážila skoro dvadsať kíl a neprepchala sa cez dvere! No, ako som už povedal, idem teda k Molly Evansovej, vzal som to okolo jazera, tadiaľ, kde sme našli to GMC a...hovoril som ti, že tam minulý týždeň Jeb Johnson zrazil losa? Mal si vidieť to auto! Na šrot! Chudák, nezarobí si práve majlant, to som zvedavý, z čoho ho dá opraviť! A...

Skylar sklamane zastonala a zliezla z Kierana, ktorý sa zatváril rovnako kyslo.

- Ten človek nesklapne, však? – spýtala sa pochmúrne.

- Veru nie. – vzdychol a natiahol si nohavice.

Aj Skylar sa upravila. Daltonov skreslený hlas vychádzajúci spod sedadla dokonale zničil okamih vášne a obaja sa už stihli spamätať. Kieran nemohol uveriť, čo takmer vyviedol. Ježiši, v naštartovanom aute, uprostred cesty, a ani neboli schopní dostať sa na zadné sedadlá! Hociktorý pubertiak by ich strčil do vrecka! Nebyť taký sklamaný z vyrušenia, určite by sa hanbil sám pred sebou i pred Skylar.

Dalton vo vysielačke stále kvákal a ešte sa ani zďaleka nedostal k pointe.

- Urobím mu na jazyku uzol, pre dobro celého ľudstva a moju duševnú rovnováhu! – zastrájal sa Kieran a zohol sa, aby pod sedadlom našmátral opasok.

Skylar sa mykla, jeho slová ju vrátili späť do reality.

- Rovnováha? Ver mi, chaos je lepší. Oveľa lepší. – zdôraznila pochmúrne a Kieran smutne pozrel hore na ňu.

- No, toto bolo chaotické dosť. Ospravedlňujem sa, Skylar. Neviem, čo to do mňa vošlo.

Opäť sklonil hlavu pod sedačku, takže nevidel, ako sa jej tvár zachmúrila. Ona veľmi dobre vedela, čo to do nich oboch vošlo! Bola to spontánna, neplánovaná vášeň! Možno jediná príležitosť, aby mohla splniť babičkin príkaz a zároveň na to vôbec nemyslieť! Teraz, keď sa už dostali za túto prvú fázu sexu, pôjde to rýchlo a ona musí všetko dopredu naplánovať. Zbohom spontánnosť!

Kieran konečne pritiahol opasok k sebe a zdvihol vysielačku k ústam. Dalton práve rečnil o prepadnutej streche starších manželov Andersonových.

- Som tu. Môžeš sa dostať k veci, prosím? – zavrčal Kieran do vysielačky.

- Molly. Jej zlodejské decká. – pripomenul mu ešte pre istotu.

- No práve, Kieran! Tí jej zasrani to neboli. – vyhlásil Dalton prekvapujúco.

Kieran sa zachmúril.

- A si si istý?

- Keď som ju stretol, neviezla ich do školy, ale k lekárovi na kontrolu. Obaja majú takú tú detskú chorobu, kiahne, či osýpky, proste sú celí vyhádzaní a majú horúčky. Už týždeň ležia v posteliach. Ver mi, ani ich nenapadlo kradnúť cudzie auto.

Kieran ticho zahrešil. Tak sú zasa na začiatku. Po očku pozrel na Skylar, ktorá sa tvárila, akoby nad niečím úporne premýšľala. Ale keď sa ich pohľady stretli, obdarila ho svojím krásnym úsmevom.

- Počula si. Aj teraz chceš tú správu roztrhať? Neboli to decká. Tvoje auto ukradol niekto iný.

Skylar sa zablysli oči a Kieran by na okamih prisahal, že v nich zazrel jantárovožltú iskričku. Ale bol to len svetelný klam.

Nie. Nechcem nikoho obviniť. Ale chcem ísť s tebou do kancelárie a dokončiť, čo sme začali. Len čo sa zbavíš toho chlapíka vo vysielačke.


Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok