.

Kapitola 9

Kapitola 9

Robin dosiaľ nevidela muža, ktorý by do jej kancelárie vošiel takým spôsobom, ako Scott.

Niektorí prišli pevným krokom, naplnení sebavedomím a presvedčením, že obchodné jednanie s mladou ženou bude pre nich úplnou hračkou.

Iných strohosť jej kancelárie zarazila a zastrašila, takže sa správali neisto.

A niektorí na ňu len pozreli a chceli ju dostať do postele.

Ale Scott vošiel, akoby tu bol už tisíckrát, neobzeral sa vpravo ani vľavo, zvláštne dravé oči upreté len na jej tvár. Na perách sa mu pohrával úsmev a oči vyžarovali majetníckosť.

- Ahoj. – zavrnel a Robin okamžite zabudla na rozpaky, ktoré ju od rána trápili.

Ako môže pracovať s mužom, s ktorým strávili nezabudnuteľnú noc milovaním sa na dlážke?! O čom sa budú zhovárať? Ako sa na ňu bude teraz dívať? A ako, preboha, ho teraz presvedčí, že je jeho nadriadená?

Ale Scottova prirodzenosť jej okamžite rozviazala ruky a ona mu úsmev opätovala.

- Ahoj. Vybavil si všetko, čo si chcel?

Prešiel okolo stola, aby ju pobozkal, no zrazu sa zarazil, obzrel na presklenené dvere a zaváhal so spýtavo nadvihnutým obočím.

Chcel vedieť, či jej nebude trápne dať sa pobozkať pred očami celej spoločnosti. Záležalo mu na tom, ako sa cíti. Robinino srdce sa prudko rozbúšilo.

Nemala by. Pravdaže by nemala.

Ale čosi v jej vnútri rozkázalo jej telu, aby vstalo a vtislo mu na pery bozk.

Scottove oči sa rozžiarili a úsmev sa zväčšil.

Opätoval jej krátky bozk a potom sa bez váhania posadil do kresla oproti nej. Dlhé nohy v džínsach pohodlne natiahol pred seba a prekrížil členky.

Väčšina mužov sa cítila nepohodlne, keď sedeli za opačným koncom stola, zvlášť, keď na stoličke šéfa sedela veľmi mladá žena. Ale Robin si uvedomila, že Scott nie je ako väčšina mužov a necíti sa neisto, či v ohrození.

- Vybavil. Nebolo toho veľa. Len som zavolal domov, pokecal s Ashley...

Robin spýtavo zdvihla jedno obočie. Scott sa musel usmiať. Doteraz nepoznal ženu, ktorá by vedela zdvihnúť len jedno obočie.

- To je moja sesternica. Stará sa o moju sestru, kým som preč. – vysvetlil.

Povedal čistú pravdu a pritom neprezradil nič dôležité, hlavne nie to, že sladká, milá Ashley sa mení na orla a je schopným zabijakom Teriánov, ako všetci Gaylanovci. Zdá sa, že aj napriek jeho prekliatemu talentu sa mu darí normálne komunikovať s normálnymi ľuďmi. Scotta to zistenie potešilo.

Robin sa oprela v kresle. Jeho sestra. Iste, má duševne chorú sestru. Potešilo ju, že záhadná Ashley nie je žiadna milenka. Nerada sa delila, čo aj len na krátko. Kým bude Scott s ňou, nebude spávať so žiadnou inou, aj keby ich románik trval len deň, či dva.

- Ďakujem za raňajky! Bolo to milé. – vyhŕkla náhle a Scott sa zachechtal.

- Viem byť milý.

Vzrušujúci, nádherný, sexi, to áno, ale milý? Robin takmer vyprskla. To slovo sa jej spájalo s kytičkou fialiek, plyšovou hračkou, čerstvo vyliahnutými kuriatkami, ale so Scottom? Potlačila úškrn.

Scott sa šibalsky zasmial a potom si preplietol prsty.

- Takže, čo je tá záhadná vec, kde je a ako rýchlo ju potrebuješ? Možno to stihnem do polnoci a zvyšok noci môžeme stráviť tým, že sa budeme pokúšať dostať k posteli bližšie, než včera.

Robin si zvnútra zahryzla do líca, aby sa nerozosmiala, ale prezradili ju veselé ohníčky v jej očiach.

Ten muž bol úžasný. Vedel presedlať z osobnej témy na pracovnú a pritom v nej vôbec nevzbudzoval rozpaky.

A tak sa pustila do vysvetľovania. Neprerušil ju ani raz. Dala mu všetky informácie, ktoré mala a keď skončila, videla, že pozorne premýšľa.

- Takže si to zrekapitulujeme. Tvoja firma vyvíja zariadenie, ktoré dokáže zoskenovať obsah počítačov na diaľku. Konkurenčná firma vyvíja také isté, alebo podobné. Ak s tým skončia skôr, tvoja firma príde o peniaze. Správne?

- Áno.

- A ty odo mňa chceš, aby som im vymazal všetky záznamy, sabotoval ich prácu a zničil tú ich Sally?

Robin sa zhrozila. Nemohla by len tak zničiť roky práce tých ľudí! To by bolo bezcitné a bezcharakterné! On by to urobil? Ani si neuvedomila, že tú otázku mu položila nahlas.

- To by si urobil?

Scott úprimne pokrútil hlavou.

- Nie. Venujem sa priemyselnej špionáži, nie sabotáži. Ak chceš odo mňa toto, musíš si najať niekoho iného.

Robin si vydýchla.

- To je dobre. Lebo nič také nechcem. Potrebujem len vedieť, ako ďaleko sa so svojím projektom dostali a či je lepší, ako náš. Musím vedieť, či nám horí termín dokončenia, alebo máme dosť času vychytať muchy našej Sally. Je nám jedno, že FC bude mať vlastné zariadenie, hlavne, aby naše bolo hotové skôr a bolo lepšie.

Scott prikývol a videla, že usilovne premýšľa.

- To by nemal byť problém.

Zdvihol pohľad a uprel na ňu tie svoje nádherné oči, orámované hustými dlhými riasami.

Robin bola krásna, vášnivá žena, ale cítil, že z nejakého dôvodu sa dobrovoľne oddelila od zvyšku sveta a trávi život v duševnej izolácii. Zaslúžila si trochu dobrodružstva a to, čo mal robiť, nebolo nijako zvlášť nebezpečné. Z náhleho popudu zatúžil vidieť, ako sa tie krásne oči farby horkej čokolády rozžiaria pocitom, že skutočne žije.

- Dobre, zlatko. Ešte stále chceš ísť so mnou?

Na sekundu jej prestalo biť srdce.

- Chcem.

A naozaj chcela. Chcela to nielen kvôli spoločnosti, ale hlavne preto, aby s ním strávila viac času, kým zasa odíde. Fascinoval ju.

- Kedy v práci končíš?

- O šiestej.

Usmial sa na ňu, vrelo, úprimne.

- O ôsmej ťa vyzdvihnem. Buď pripravená. Pôjdeme splniť špionážnu misiu.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok