.

Kat Richardson: Šerochodec

A tu je, dámy a páni, moja úplne prvá kritika. Prosím, ak sa tu nájde niekto, kto má iný názor, neurážajte sa. Páčenie a nepáčenie kníh je otázkou osobného vkusu a ten nemusíme mať zhodný, nie? :-*

O čom to je:

Harper je súkromná detektívka, ktorá sem tam svojou prácou niekoho naštve. A jeden z tých naštvaných ju zabije.

Tu by mal príbeh teoreticky končiť, ale nie – Harper zázračne ožije a od tej chvíle vidí veci, ktoré iní ľudia nevidia. Postavy, zlo, tieňový svet...z Harper sa stal Šerochodec.

Môj názor:

Máte problémy s nespavosťou a ťažkú averziu voči tabletkám? Rozhodne siahnite po tejto knihe. Uspí vás, ani nebudete vedieť ako. Na konci strany nebudete mať potuchy, čo bolo na jej začiatku. Skvelá, nechemická alternatíva Vália, Rohypnolu a iných uspávacích prostriedkov. Ale po poriadku.

+ Prvým plusom, ktorý som na tejto knihe objavila, je fakt, že sa autorke vôbec podarilo dokončiť ju. Určite pri tom naspala hromadu a hromadu hodín, chúďa!

+ Druhým a posledným plusom je, že na svete ešte pobehujú vydavatelia dosť šialení na to, aby túto knihu vydali. Gratulujem, naivita ešte nevymrela!

Mínusy budú pestrejšie, tu to je:

- Harper samotná. Katastrofická postava. Mám rada postavy, ktoré sa dajú zaškatuľkovať: dobrý, zlý, múdra, naivná, bojovný, plachá, neistý, bezmocná, neskúsená.... U Harper neviem. Nemám na ňu nijaký názor. Proste neutrál. Už preto sa mi kniha nepáčila. Kniha má podľa mňa vzbudzovať emócie – kladné, alebo záporné. Neutrál je nuda. A tej máme každý dosť v reálnom živote, preto siahame po paranormálnych knihách, nie? No, po tejto nesiahajte.

- Milostná zápletka. Panebože, zívala som a zápalky pod viečkami sa mi otriasali námahou, aby udržali moje oči otvorené. Harper je spárovaná hlavne preto, aby taká super osoba nebola nespárovaná. Toť vsio. Z jej chlapa sa vám srdce rozhodne nerozbúši. Pravdepodobne vám pripomenie toho obyčajného, občas celkom príjemného chlapíka, ktorý vyjedá vašu chladničku a po večeroch čumí na váš televízor. Nie je ani príliš sexi, ani príliš krásny, ani príliš nič. Nuda.

- Tretie mínus musím venovať spracovaniu. Podobne, ako pri knihách vlkov z Mercy Falls, bol tu obrovský potenciál, žiaľ, príliš nevyužitý. Pri Vlkoch som aspoň napísala, že na to, aby sa kniha páčila, musí mať človek špecifický vkus, ktorý ja postrádam. Pri Šerochodcovi nepotrebujete nijaký extra vkus. Nepotrebujete nič. Len pohodlný vankúš a niekoho, kto zhasne svetlo, keď vyberie knihu z vašich rúk po tom, čo upadnete do sladkého bezvedomia.

- Ďalšie mínusy nemusím snáď ani spomínať. Ak chcete spáchať čitateľskú samovraždu, skúste čítať, určite ich objavíte. Ja som to vzdala v polovici a verte mi, nie som typ, ktorý vzdáva rozčítané knihy. Doteraz sa mi to podarilo len pri Šerochodcovi, Dnem i nocí a Wardovej Padlých anjeloch.

Moje hodnotenie: * - za obálku, teda za to jediné, čo by teoreticky mohlo túto knihu predávať.Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek