.

Prológ

Prológ

Svet tvorí rovnováha. Je tomu tak už od počiatku vekov. Každé zviera na svete má svojho prirodzeného nepriateľa. Každé nešťastie je vyvážené šťastím. Každá noc má svoje ráno a každá slza svoj úsmev.

Rovnováha bola skvelým nápadom samotnej prvotnej mágie sveta, ktorá stvorila prvý život na našej planéte. Áno, bol to skvelý plán. Teoreticky.

Pretože aby samotná rovnováha mohla vôbec existovať, musí byť podľa vlastného zákona vyvážená nerovnováhou. Poriadok verzus chaos.

A v tej chvíli už to nevyzeralo ako dobrý nápad. Pretože zákon rovnováhy vyžaduje neustály boj poriadku a chaosu. Už od samého počiatku...

Tento príbeh má korene v dobách, keď ľudský rod tvorilo len zopár bezbranných jedincov, ktorí sa krčili v korunách stromov. Výška bolo to jediné, čo ich oddeľovalo od príšerných šeliem, číhajúcich v tme. Ich hlboké vrčanie napĺňalo noc a rozochvievalo najpríšernejšie nočné mory pravekých ľudí.

Boli stvorení ako potrava pre veľké šelmy tých čias. Tak to plánovali sily rovnováhy. Ale sily chaosu sa rozhodli, že tento slabý, bezbranný tvor bez pazúrov, zubov či jedu, bude ich zbraňou proti rovnováhe. A dali ľuďom inteligenciu a reč.

Kmeň prvých ľudí sa stiahol z nekonečných a nebezpečných pralesov do jaskýň a postavil do svojich služieb prvé zbrane a najmä oheň, proti ktorému praveké šelmy nemohli bojovať.

Sily rovnováhy neváhali a podnikli protiútok. Vytvorili vlastných bojovníkov, Teriánov, ktorí v podobe magických prúdov prenikali do sŕdc a myslí ľudí a požierali ich inteligenciu tak, ako predtým šelmy požierali ich telá. Rovnováha tiež obrala ľudí o zvieracie inštinkty, aby boli tým bezbrannejší voči všetkým nástrahám tej doby.

Ale chaos sa nevzdával. A jeho odpoveďou bola Gaylan.

Šamanka prvého kmeňa ľudí sa narodila za búrlivej noci a už od detstva bolo jasné, že je na nej čosi zvláštne. Videla veci, ktoré iní nevideli, cítila energie, ktoré ostatní necítili. A dobre vedela o číhajúcich nebezpečenstvách, o večnom boji rovnováhy a chaosu a tiež o tom, že ak rovnováha zvíťazí, pre ľudský rod to bude znamenať zánik.

A tak šamanka trávila svoj život na hranici medzi svetom svojho kmeňa a svojím vlastným svetom. Učila sa a načúvala hlasom, ktoré sa jej prihovárali. Sily chaosu jej ukázali, ako možno ovládnuť mágiu, samotnú podstatu všetkej existencie.

Čoskoro pochopila, že najväčším nebezpečenstvom pre jej malý kmeň je nevedomosť. Chýbajúce inštinkty robili z jednotlivcov ľahkú korisť. Antilopa vycíti leva v tráve a utečie. Človek sa bude levovi premávať sem a tam priamo pod nosom, až kým si ním lev nenaplní brucho.

Gaylan dlho a úporne premýšľala. Potom vyvolala sily chaosu a požiadala ich o radu, alebo aspoň o náznak, ako sa môže ľudský rod brániť rovnováhe.

A sily chaosu jej to ukázali.

Šamanka vyslala všetkých mužov kmeňa do stepi. Bolo ich sedemdesiat a mali oštepy z toho najtvrdšieho kameňa. Ich úlohou bolo zabiť a priniesť Gaylan to najmocnejšie zviera, na aké natrafia.

Tri týždne boli muži kmeňa preč. Potom sa ich vrátilo len štyridsať. Ostatní sa ku kmeňu už nikdy nevrátili, pretože sa stali obeťou šeliem, alebo Terianov a zošaleli. Mali viac, než polovičné straty, no keď Gaylan zazrela ich korisť, vedela, že to stálo za to – mužom sa podarilo zabiť šabľozubého leva.

Šamanka dala mäso leva svojmu kmeňu, no kožu vypracovala a obliekla sa do nej. Využila mágiu tak, ako jej sily chaosu poradili a zmenila svoju podobu – stala sa šabľozubým levom.

Pomocou tejto kože sa zo šamanky Gaylan, stala Strážkyňa kmeňa. Keď zaútočili šelmy, ona bola v prvej línii boja a vďaka ľudskej inteligencii a levej sile ich porazila. Keď zaútočili Teriani, levie inštinkty jej pomohli vycítiť nebezpečenstvo a utiecť do bezpečia, k ohňom.

Keď mala Gaylan pätnásť rokov, vybrala si spomedzi mužov kmeňa najmocnejšieho bojovníka a splodila s ním dieťa. V tej dobe bola viac ako zrelá na materstvo, veď ľudský vek bol nesmierne krátky – a aj to len u tých šťastlivcov, ktorým sa podarilo zomrieť prirodzenou smrťou.

Sily rovnováhy si pomaly uvedomili, že ľudský rod sa vymkol ich plánom a rozhodli sa nenechávať už veciam voľný priebeh, ale zničiť Gaylanin kmeň priamo. Útoky Terianov boli na dennom poriadku a hneď v prvom útoku padol Gaylanin druh.

Ľudských bytostí na svete ubúdalo. Gaylan si obliekla leviu kožu, ktorú opásala opaskom z vlčej kožušiny, do ktorého zašila zuby a srsť všetkých šeliem, ktoré sa jej za posledné dva roky podarilo v podobe leva zabiť a do vlasov si zastokla orlie perá. Potom zmenila svoju podobu a stála na stráži dlhých osem mesiacov. Osem mesiacov neustávali teriánske útoky. Osem mesiacov strávila šamanka v podobe obrovského leva so zubami ako dýky, s rýchlosťou a ohybnosťou leoparda, s vytrvalosťou a dravosťou vlka. Obchádzala v tejto príšernej podobe tábor svojho kmeňa a odrážala útoky Terianov výbojmi vlastnej mágie, ak útočili na ľudskú myseľ, alebo zubami a pazúrmi, ak útočili priamo.

Dokonca ani keď ju zachvátili pôrodné bolesti, nezmenila svoju podobu, aby sily rovnováhy nevyužili jej slabosť a nenapadli jej kmeň.

Gaylan sa narodila dcéra Maghali. Bolo to ľudské dieťa – a bolo to zároveň dieťa Gaylaninej mágie. Maghali nepotrebovala zvieraciu kožu, aby sa zmenila na šabľozubého leva. Zmenila sa podľa vôle, a to nielen na levicu, ale na akúkoľvek šelmu, ktorej silu využívala Gaylan pri obrane kmeňa. Najmilšia jej bola podoba orla.

Aj Maghaline deti zdedili Gaylaninu mágiu, ktorá kolovala v krvi ich matky. Neriedená, prapôvodná mágia sa prenášala z matky na dcéru, z otca na syna po tisíce ľudských generácií a ľudstvo stále malo svojho Strážcu, alebo Strážkyňu. Ako sa rozrastalo, zvyšoval sa aj počet Strážcov.

Sily rovnováhy sa nemohli zmieriť s porážkou. A tak dali Terianom schopnosť vziať na seba ľudskú podobu a vmiešať sa medzi ľudské bytosti, aby im mohli škodiť na tisíc spôsobov.

Teriani sa v priebehu tisícročí stali šedou eminenciou, ktorá poťahovala za nitky a systematicky likvidovala Strážcov. Stávali sa vládcami, ktorí Strážcov posielali do zbytočných vojen, kde po desiatkach a stovkách zomierali, naoko pod zámienkou, že sú najschopnejšími bojovníkmi, čo bola aj pravda.

V červenom šate inkvizítorov upaľovali Strážkyne na hraniciach po celom vtedy známom svete. Organizovali justičné omyly a stovky ich popravili za zločiny, ktoré nikdy nespáchali. Terianom sa za desaťtisíc rokov takmer podarilo vyhladiť Gaylaniných dedičov z povrchu zeme a keďže sa Terianom podarilo presvedčiť zvyšok ľudstva o tom, že „čarodejnice a bosoráci“ sú hrozbou, Stráž sa stiahla do utajenia. Zdalo sa, že Teriani a sily rovnováhy vyhrávajú. Lenže zatiaľ sa malý kmeň ľudských bytostí rozrástol tak, že už nebolo možné zabíjať Strážcov verejne, pod pláštikom práva. Ľudia by sa začali pýtať...začali by skúmať... a určite by pomocou svojej inteligencie našli novú zbraň, ktorú by použili proti rovnováhe.

A tak sa Teriani stiahli späť do tieňov.

Z malého ľudského kmeňa sa stal živočíšny druh, ktorý ovládol planétu a urážal sily rovnováhy už svojou existenciou. Preto musel byť nevyhnutne zničený. Ibaže v ceste stála Stráž. Už ich zostalo iba zopár. No Gaylanina mágia v ich krvi kolovala a pomocou síl chaosu neustále rástla. Boli príliš mocní, aby Teriani zničili ľudstvo poza ich chrbát. A zostala ich iba hŕstka, takže sa medzi miliardami ľudí ťažko hľadali.

A tak Teriani preniesli svoju vojnu do utajenia. Kráčajú po celom svete, hľadajú potomkov šamanky Gaylan a pokúšajú sa ich po jednom zavraždiť. A keď nie Strážcov, tak aj ktorýkoľvek člen ľudského kmeňa zaženie ich hlad – a zníži tak počet tých bezmocných bytostí, ktoré podľa plánov rovnováhy už dávno mali vyhynúť a namiesto toho sa drzo zmocnili sveta.

Sily rovnováhy cítia, že sú už veľmi blízko cieľa. Už zostalo iba sedemnásť Strážcov, na celom svete! Iba sedemnásť mužov a žien, sedemnásť bytostí, ktoré pri súčasnom počte ľudí nebudú nikomu chýbať! Len sedemnásť životov, stojacich medzi rovnováhou a jej víťazstvom nad chaosom.

A netreba ani zabiť všetkých. Piati z nich sú už pristarí na to, aby splodili ďalšiu generáciu. Zostáva dvanásť.

Dvanásť Strážcov. Jedna rodina. Jeden zomknutý klan.

Dvanásť ľudí, ktorí by sa mali krčiť vo svojich dierach a čakať na smrť.

Ibaže nečakajú.

Tento jeden klan nečaká, kým sily rovnováhy nájdu a rozdrvia ich bezcenné životy na prach. Oni sami prešli do útoku. Vyhľadávajú Terianov po celom svete a zabíjajú ich. Chránia ľudský kmeň, nakoľko to len je v ich silách.

Klan, ktorý aj dnes, v dvadsiatom prvom storočí nesie meno svojej pramatky.

Gaylanovci.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok