.

Prológ

Dobré ránko, dámy, začíname so Scottovým príbehom a tu je prológ. :-) Prajem Vám príjemné čítanie! :-*

Prológ

- Nikdy never chlapovi, Rosario. Všetci klamú.

Kalné hnedé oči sa na ňu upierali plné sĺz a z ochabnutej ruky vypadla injekčná striekačka. Oči sa pomaly zatvorili a celé telo sa odrazu uvoľnilo, zviezlo sa z vŕzgajúceho gauča na zem a zostalo nepohnuto ležať.

Sedemročné dievčatko to už videlo mnohokrát, takže by sa nemalo vydesiť. Ale v tom, ako sa matka zviezla na predratý koberec, bolo čosi definitívneho.

- Madre? - Rosario zdesene otvorila ústočká a sklonila sa, aby mamu potiahla za rukáv.

- Mamá? Mamá!!!!

* * *

Robin Westwoodová sa prudko posadila na posteli a lapala po dychu. V hrdle ju škriabal vlastný výkrik a bola celá zaliata potom. Pomaly si uvedomila, že sa práve vyslobodila z ďalšej nočnej mory.

V podstate to bola stále tá istá mora – posledné chvíle jej biologickej matky, jej smrť, jej posledné slová. Nikdy never chlapovi, Rosario. Všetci klamú.

Robin s otriasla a skopla prikrývku, aby mohla vstať. Len v nočnej košeli prešla k vypínaču a stisla ho.

Miestnosť zalialo ostré svetlo a odhalilo drahý nábytok zo skla, chrómu a bez jediného zrnka prachu. Robin sa rozhliadla po spálni, do ktorej by sa zmestil celý neveľký byt onej mŕtvej ženy, v ktorom vtedy žila. Biela farba hustého plyšového koberca ju upokojovala, ale nestačilo to na zahnanie strašných výjavov, ktoré sa jej odohrávali v hlave.

Vyšla z dverí a prechádzala svojím bytom, rozsvecovala jedno svetlo za druhým a tak sa uisťovala, že tá príšerná minulosť je navždy pochovaná a Rosario s matkou narkomankou viac neexistuje.

Smrť tej ženy bola to najlepšie, čo mohlo dievčatko postihnúť, čo ako sa to zdalo cynické. Po pohrebe nasledovali tri mesiace v detskom domove, ale Rosario sa nestratila v sociálnom systéme, nie, ona patrila k tým vyvoleným, čo mali šťastie.

Alana a Drew Westwoodovci boli bohatí, bezdetní a plní lásky, ktorú nemali komu dať – a tak ju dali adoptovanej dcére. Z Rosario sa stala Robin, dcéra súkromného zubára a jeho manželky.

Robin si vzdychla a vošla do poslednej miestnosti bytu. Dokonale vyleštená kuchyňa vôbec nepôsobila dojmom, že by sa v nej kedy varilo a presne taká bola aj skutočnosť. Robin sa väčšinou stravovala v reštauráciách a niekedy jej pani Millerová, ktorá jej chodila trikrát do týždňa upratovať, uvarila niečo chutné doma a nechala jej to v chladničke.

Otvorila veľkú nerezovú chladničku, ale nevšímala si škatuľky s čínou, ani domáce jedlo pani Millerovej. Vzala si iba otvorenú škatuľu mlieka a z presklenenej skrinky vytiahla pohár.

Naliala si a na jeden dúšok všetko vypila. Chladný nápoj jej pomohol upokojiť sa ešte viac, ako rozsvietené svetlá v byte.

Nespomínala si už, prečo to vtedy jej matka urobila. Mala síce nejasný pocit, že to súviselo s mužom, ktorý bol Rosariiným biologickým otcom a ktorý zdúchol a nechal mladú ženu samu na seba, ale nič presnejšie nevedela. Možno jej nasľuboval, že sa vezmú, že budú žiť spolu a potom ju, ilegálnu prisťahovalkyňu, nechal bez prostriedkov. Preto sa uchýlila k prostitúcii, aby vychovala Rosario. Ale po prostitúcii čoskoro nasledovali drogy a jej sedemročná dcéra bola svedkom toho, ako si pichla svoju poslednú dávku.

Robin vzdychla a naliala si ďalší pohár mlieka.

To všetko sú dohady.

Presne to vedela len tá žena a Rosario. A ona už nie je Rosario, pripomínala si neustále.

Je Robin Westwoodová, dcéra Alany a Drewa, milujúcich rodičov, mladšia spoločníčka počítačovej firmy Global Computers, bohatá, slobodná a úspešná žena. Nemá nič spoločné s dievčatkom, ktoré sa v špinavom, ošarpanom byte pokúša prebudiť zdrogovanú matku...mŕtvu matku.

Je Robin Westwoodová. A v ušiach jej stále znejú posledné slová tej ženy:

Nikdy never chlapom, Rosario. Všetci klamú.


Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok