.

Prológ

Prológ

- Bez všetkého, babi. Len mi nejakú vyber.

Za celý jej život nič neprekvapilo Megan Gaylanovú tak, ako tieto dve vety. Zvyknutá, že svojich potomkov musí do ženenia nútiť, používať machinácie a intrigovať, aby šťastne zakotvili v manželskom prístave, nič ju nemohlo šokovať viac, ako dobrovoľné podriadenie jedného z nich.

A keby len tak nejakého! Nico bol nezávislý, vzdorovitý, sukničkár a dobrodruh, pomyslela si kriticky. Robil si zásadne, čo chcel, kedy chcel a ako chcel a obvykle ho bolo možné nájsť tam, kde sa nachádza čo najväčší počet ochotných a krásnych mladých žien. Alebo prípadne tam, kde bola čo najväčšia divočina.

Jej vnuk Nico bol totiž lev. A levy sa odjakživa neradi podrobujú akýmkoľvek autoritám.

Práve preto najmenej vychádzala práve so svojími levími vnúčatami. Tie sa obvykle združovali a držali spolu. Skylar, jej najstaršia vnučka a budúca matriarcha, Robert, jej brat a Nico. Tieto tri levy trávili väčšinu času odlúčene od rodiny, vybudovali si vlastný domov v africkom národom parku Etosha a odtiaľ vyrážali plniť úlohy, ktorými ich telefonicky babička poverovala. Do rodinného sídla v Montane všetci traja zavítali len na výslovný rozkaz, alebo na dajakú veľkú rodinnú udalosť.

Tentoraz to bola svadba Scotta a Rosario, na ktorej sa zúčastnili úplne všetci členovia rodiny. Takže Megan využila situáciu a zavolala si mladého leva na „vážny rozhovor“.

Bola pripravená na zaťaté odmietanie, tvrdohlavosť, hádku, vzdor, dokonca aj na otvorenú vzburu. Jediné, čo nečakala, bol Nicov chlapčenský úškrn a tie slová, ktoré práve opustili jeho ústa.

Ak jej šok neochromil zmysly, dokonca tuším povedal čosi v zmysle: vyber mi ju. Znamenalo to hádam, že sa podriadi babičkinmu výberu nevesty? Že by mal aspoň jeden z jej potomkov v hlave mozog? Pretože tí mladí vôbec netušia, čo je pre nich dobré! Zato ona to vie. A je rozhodnutá to dosiahnuť.

Megan premohla prekvapenie a oprela sa v kresle. Preplietla prsty a skúmavo hľadela na Nica, ktorý sa usmieval a v duchu sa radoval, ako sa mu podarilo babičku prekvapiť.

Keď prehovorila, jej tón nemal nič spoločné s obvyklým štekaním príkazov. Znel zádumčivo.

- Niečo mi hovorí, Nico, že je to príliš pekné na to, aby to bola pravda. Súhlasíš s tým, že sa oženíš. Dokonca mi nechávaš voľnú ruku vo výbere nevesty. Takže...kde je háčik?

Nico sa okúzľujúco usmial, obišiel stôl a vlepil babičke na líce pusu.

- Vždy som hovoril, že si veľmi múdra žena, babička.

- Kuš, lichotník! Sladkými rečičkami ma neoblbneš. Tak sa vytas so svojimi podmienkami! Čo musím urobiť pre to, aby si sa oženil s dievčaťom podľa môjho výberu? –odohnala ho prudkým mávnutím ruky a ostro ho prebodla očami.

Nico podvihol plecia.

- Vôbec nič, babi. Alebo všetko, ako sa to vezme.

Megan zúžila oči.

- Nenaťahuj to, Nico. Proste to vysyp.

Znova ju obdaril očarujúcim úsmevom. Mal v jednom úsmeve viac šarmu, než iní muži v celom tele. A náležite to využíval.

- Proste vyber nevestu, zariaď svadbu a ja sa dostavím na obrad, odbijem si svadobnú noc a dovi.

Megan sa v kresle vztýčila. Jej prenikavá inteligencia okamžite odhalila Nicov plán.

- Tak predsa si po mne podedil niečo z tej mojej múdrosti. – zašomrala zlostne.

- Si prefíkaný ako mačka.

Pobavene sa mu zablyslo v očiach.

- To bude tým, že som mačka.

Megan sa znova oprela, silou vôle sa snažila zostať pokojná, hoci zlosť v nej len tak vrela.

- Takže ak správne chápem tvoj plán... mám ti nájsť nevestu, presvedčiť ju, aby sa za teba vydala, hoci ťa pred svadbou ani neuvidí, nehovoriac o nejakom tom dvorení, ty prídeš, oženíš sa, urobíš jej dieťa a zasa zmizneš, zatiaľ čo tvoja žena zostane na krku rodine – čiže mne. V podstate okrem darcovstva spermií odmietaš urobiť hocijakú prácu navyše. Nedaj pánboh, aby si čo len prstom pohol pre to, aby to manželstvo fungovalo!

Nicovou tvárou znova prebehol úsmev, ale už nebol taký veselý. Dával tušiť, že za ním sa skrýva zaťaté odhodlanie a že dobre vie, o čo babičke ide – a nemieni jej dovoliť, aby to dosiahla.

- To ty chceš ženu, babi, nie ja. To ty chceš ďalšie pravnúča, nie ja. Čiže tým, ako si sa farbisto vyjadrila, darovaním spermií, ti vlastne dávam všetko, čo chceš. Ale to neznamená, že sa vzdám svojho života. Fajn, ožením sa a splodím dieťa. Ak bude moja manželka príťažlivá, pravdepodobne ich splodím niekoľko. Ale nečakaj odo mňa, babi, že sa usadím, budem kľačať nejakej žene pri nohách a hrať sa s deckami. Keď chceš pravnúča, potom sa oň aj o jeho matku staraj ty. Ja sa postarám o nevyhnutnú stránku veci. To je všetko, čo odo mňa môžeš dostať, babi. Ber, alebo nechaj tak.

Megan sa dlho dívala do vnukovej odhodlanej tváre a potom pomaly prikývla.

- A samozrejme, nájsť ženu, ktorá by sa za teba vydala bez toho, aby ťa vôbec poznala, bude nejaký čas trvať.

- Pripúšťam. Potrvá pár rokov, kým takú objavíš, ak vôbec. Takže so svadbou a manželkou a tým všetkým si ešte dlho nemusím robiť starosti. – otvorene priznal Nico.

Megan uprela mocný pohľad do vnukovej tváre.

- Dobre teda, Nico. Beriem.

Nico sa usmial, tentoraz tým istým očarujúcim spôsobom a vlepil babičke pusu na druhé líce.

- Si skvelá, babi. Pá.

Za jej atraktívnym vnukom sa zatvorili dvere a Megan Gaylanová sa na ne zamyslene zahľadela. Podľa jeho podmienok jej zostávajú leda tak ruské nevesty na inzerát. Meganin pohľad stvrdol. Chce nové deti do rodiny. Podľa možnosti aspoň desať. Musí teda nájsť ženu, ktorá chce to isté, za akýchkoľvek podmienok. Meganinou drsnou tvárou preletel úsmev. Už vedela, kde začať hľadať. Vybrala zo zásuvky adresár a nalistovala zoznam svojich informátorov.

Nico ju postavil pred poriadnu výzvu. A ona výzvy milovala. Hlavne preto, že ešte nenarazila na hranice svojich možností. Vždy vyhrávala, vždy dosiahla, čo chcela.

Takže nech ju čert vezme, ak si Nico bude ešte dlho užívať staromládenecký život. Máme september. Nech ju porazí, ak Nico nebude Vianoce oslavovať so svojou tehotnou manželkou, do ktorej bude šialene zaľúbený. Však ona mu ukáže, kto bude mať posledné slovo!Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok