.

Prológ

Dobré ránko, kočky a tigri! :-D

A sme tu zasa s novým príbehom! Dúfam, že sa vám bude páčiť a že so mnou opäť vydržíte až dokonca. Teším sa na vaše komentáre! Príjemné čítanie! :-D

Prológ

Megan Gaylanová zažívala raj na zemi. Sedela v kresle vedľa rozsvieteného vianočného stromčeka obklopená pravnúčatami a ich matkami.

Z rádia sa linuli tiché vianočné melódie, prerušovaná občasným tichým nadávaním Skylar, ktorá balansovala na jednej nohe na stoličke a pokúšala sa nastoknúť hviezdu na samý vrchol trojmetrovej borovice.

Pri Meganiných nohách sedela na zemi Sara a pomáhala malej Terry obliecť bábiku. Druhá Victoriina a Samova dcéra, Sidney, sa pokúšala prinútiť matku, aby sa s ňou zahrala na naháňačku. To ťažko, uškrnula sa Megan v duchu. Victoria v treťom tehotenstve veľmi pribrala a vyzerala ako súdok, hoci po pôrode sa jej opäť vráti jej zvyčajná pružná postava. Traja synovia Nica a Julianny sa klbčili s väčším Kevinom a Rosario hojdala v náručí trojmesačnú Raven.

Megan bola spokojná. Všetko šlo dobre. Po tom, čo sa jej podarilo dotlačiť do šťastného manželstva štyri zo svojich vnúčat, už mala osem pravnúčat a ďalšie dve na ceste – pretože aj Julianna pred pár dňami oznámila, že je tehotná.

Všetko šlo ako po masle. Megan odolávala pokušeniu pomädliť si ruky. Victoriina tretia dcéra sa narodí o mesiac, Juliannino dieťa o takých šesť mesiacov – Megan dúfala, že tentoraz to bude dcéra, hoci chlapcov milovala rovnako.

Odrazu sa uprostred tej idylky zamračila.

O šesť mesiacov bude Stráž bohatšia o dvoch nových členov. Ona bude bohatšia o dve ďalšie pravnúčatá. A potom čo?

Megan si za posledných pár rokov privykla na to, že každých pár mesiacov sa rodina akoby zázrakom rozrastie o ďalšieho fagana. Pôvodná bláznivá radosť z každého nového dieťaťa v rodine sa zmenila na očakávanie. Áno, očakávala od svojich vnúčat stále nové dietky, ako iní ľudia očakávajú každé ráno donášku novín.

Ale teraz, keď pozerala na večne vyčerpanú Skylar, ktorá popri dvojičkách vykonávala čiastočné povinnosti Matriarchy, alebo na uťahanú Juliannu, ktorú traja chlapci celkom vyšťavili, nehovoriac o štvrtom, ktorého nosí, či na Victoriu, ktorá bola z neustálych naháňačiek s Terry celá utrmácaná – nehovoriac o Rosario, ktorej malá Raven spala snáď pol hodiny denne a mladá mamička sa navyše aktívne zúčastňovala priemyselnej špionáže, ktorá napĺňala Gaylanovcom peňaženky, uvedomila si, že tieto ženy akosi nebudú schopné pokryť jej neustále požiadavky nových a nových detí.

No áno, pomyslela si Megan kyslo, nie sú to stroje na rodenie detí. Dnešné ženy už nie sú to, čo bývali. Ale potom si spomenula, ako vnímala ona sama snahu o výchovu svojich štyroch detí. Vtedy ešte nebola Matriarchou a mala na ne dosť času, ale cítila sa, ako zatvorená v klietke. Neustála snaha jej matky dotlačiť ju do ďalších tehotenstiev, jej vtedy pripadala ako peklo. A ešte väčšie peklo nastalo, keď sa jej už po piaty krát nepodarilo otehotnieť.

No dobre. Megan v duchu pokrčila ramenami. Jej matka bola prísnejšia, než sám pánboh. Ona predsa taká nie je. Dievčatá potrebujú posilu. Do rodiny by mohla pribudnúť ďalšia krv. Najlepšie hneď, aby najneskôr štyri – päť mesiacov po Julianninom dieťati prišlo ďalšie bábätko.

Skylar, Sam, Scott, Nico. Megan sa v duchu preberala zvyšnými vnúčatami a uvažovala, kto by bol nádejným otcom či matkou ďalšieho drobca. Hm. Adreinne je z nich najstaršia, po nej nasleduje Bobby. Lenže Adreinne trávi zimu v Južnej Amerike. V tamojších pralesoch sa leopardím Strážcom darí. Konkrétne túto leopardicu by musela priviazať na reťaz, aby ju v zime dostala do Montany. Neznášala sneh ešte viac, než Skylar. Navyše, Drei je cenná, príliš cenná, než aby na ňu babička príliš tlačila. Ovláda elektrinu, čo je v histórii Strážcov úplne nová schopnosť, ktorá sa vyvinula až s nástupom pretechnizovanej spoločnosti. Babička ju chcela a tak na ňu veľmi netlačila. Od hrdej, tvrdohlavej Drei ( to musela zdediť po Alisse, tej mrche! ) sa pokojne dalo čakať, že dobrovoľne opustí klan, ak jej nedajú pokoj. A to Megan nechcela dopustiť.

Takže Robert. Je po ruke, dnes večer priletí do Montany, pretože včera ráno hlásil úspešné ukončenie akcie v Nepále. A vbehne rovno doprostred Meganiných machinácií.

Áno, ďalším šťastným ockom v poradí bude Bobby. Megan sa ticho usmiala. Len mu nájsť nevestu.Komentáře k článku.

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok