.

Prológ - Pekelník

Prológ

Telka, rádio, internet, kadejakí doktori, všetci okolo mňa majú plnú hubu rečí, aké je ťažké byť deckom z neúplnej rodiny. Kecajú o súrodeneckých problémoch, žiarlivosti a nezdravej súťaživosti. Deti sa pokúšajú dokázať rodičom, že sú zrelé a schopné, každý sa postaví na stranu jedného rodiča a toho si idealizuje, blábláblá...

Nič z toho dosť dobre nevystihuje moju rodinu. Najmä čo sa týka dramatickosti.

Takže keď sa moja mladšia sestra vyrútila s kuchynským nožom v jednej a sekáčikom na mäso v druhej ruke na môjho staršieho brata, oprel som sa na posteli o vankúše a vypol telku – toto bola oveľa lepšia zábava, ako hocijaká reality show.

Melissa šmarila sekáčikom po Derkovi, ktorý sa pružne uhol a sekáčik sa zabodol do obločnej zárubne.

- - Zabijem ťa! – syčala a zakrádala sa k nemu okolo mojej postele.

Derk sa démonicky zachechtal a vyčkával na mieste. Melissa sa na neho vrhla s nožom, ale Derk je starší a oveľa silnejší, takže moju sestričku so znudeným výrazom odzbrojil a ešte k tomu jej vytiahol nohavičky spoza pása džínsov. Zúrivo zajačala a pokúsila mu vyškriabať oči.

- Sklapni, šteňa. Tristan pôjde so mnou. Otec ho už čaká.

- - Nikam nepôjde! Tristan je doma tu! So mnou a s mamou!

Čo vám budem hovoriť, striedavá starostlivosť. Mama s otcom sa dohodli, že budem tráviť vždy jeden mesiac u mamy a jeden u otca. Mama najskôr veľmi nechcela, okrem iného preto, lebo mala pocit, že nebudem stíhať školu, ale otec mal na to iný názor. A čo si budeme klamať, otec mal nad mamou vždy navrch. A známky som vďaka tatkovej príčinlivosti nemal o nič horšie, než bežne, takže sa s tým ženská polovica rodičovstva zmiernila.

- - Je prvého, nepárny mesiac. Tristana očakáva otec. – zopakoval Derk a Melissa sa zúfalo pokúšala nejako vážnejšie ho zraniť.

Normálne by ste si mysleli, že mladšia sestra a starší brat sa skôr budú biť o to, aby si ma vzal ten druhý. Ale to by som nesmel mať takých rodičov, akých som mal. Takto sa totiž moji súrodenci bijú o mňa.

Melissa a Derk nie sú súrodenci. Totiž, sú to moji súrodenci, ale nie sú príbuzní navzájom. Melissa je dcéra mojej mamy a môjho otčima. Derk je syn môjho otca z čias, keď ešte nepoznal moju mamu a nesplodil mňa.

Väčšinou som ich hádky sledoval, kým nezačala tiecť prvá krv, ale tentoraz som mal narodeniny. Osemnáste. Mal by som sa správať dospelo. Takže som ich milostivo zabrzdil.

- - To je v poho, Mel. Tridsiateho sa vrátim, dobre? Skús mi zatiaľ nešmejdiť po izbe a nenos moje tričká, jasné?

Melissa spustila ruku, v ktorej držala stolnú lampu – očividne sa ňou chystala Derka pretiahnuť po hlave.

- - Budeš v poriadku? – spýtala sa starostlivo.

Na svojich sedemnásť rokov možno až príliš. Ten, kto povedal, že pubertálne sestry sú nočnou morou pubertálnych bratov a naopak, nepoznal našu Mel. Dokonca ani taký panghart ako ja si nemohol želať lepšiu ségru. Samozrejme, radšej by som si odhryzol jazyk, ako jej to povedal. Ale ona to nejakým záhadným spôsobom proste vedela.

Pretočil som očami.

- - Len kľud. Trávim tam šesť mesiacov do roka. A navzdory tomu, čo si predstavuješ pod slovom „peklo“, nie je to u otca vôbec také hrozné.

Pohŕdavo si odfrkla a sarkazmus z jej slov priam sršal.

- - No jasné. Keď vidím tohto tu, normálne ma to presviedča o tom, že máš pravdu.

Pozrel som na brata. Podľa mňa vyzeral celkom normálne. Teda, normálne na neho.

Spýtavo som nadvihol obočie a Mel podráždene zasyčala.

- - Ak si si nevšimol, tá obluda má rohy!

No áno, Derk síce mal rohy, ale celkom malinké. Pozrel som na brata a obaja sme pobavene pokrčili plecami. Komu na takých prkotinách záleží? To bude nejaká babská záležitosť.

- - No a? Otec má zasa krídla, chvost a pazúry.

Melissa sa zhnusene otriasla.

- - Ako môžeš tú vec nazývať otcom?

Vzdychol som. Už som sa s ňou – aj s mamou – bavil na túto tému najmenej stokrát. Derk aj otec boli síce démoni, ale bola to rodina. Iná, než mama a Mel, ale stále rodina.

- - Je to môj otec, takže ho tak nazývam, Mel. No tak, sestrička. Keby to mama o otcovi nezistila, aj ty si mohla byť napoly démonka.

- Fuj! – striasla sa Melissa, ale vzápätí sa jej oči rozšírili úľakom, že sa ma dotkla.

- - Ježiši, Tristan, prepáč! Tak som to nemyslela! Vieš, že pre mňa nie si odporný! Vieš...

Mávol som rukou.

- - Viem presne, ako si to myslela, Mel. Ale nech ťa to nemýli. To, že nemám rohy, krídla, ani chvost, je číro číra náhoda. Som polodémon. Máš ma rada. A viem, že by si ma mala rada, aj keby som niečo z toho mal, pretože som tvoj brat.

Melissa sa láskyplne usmiala.

- - Teba by som mala rada aj s rohami, Tristan.

Derk si odfrkol.

- - A je to jasné. Tá maličká závidí, pretože ona má prázdnu hlavu.

Na jeho dvojzmyslom som sa nezasmial.

- - Sklapni, Derk. Ak dobre vidím, Mel má v topánke vidličku a ak sa nemýlim, chystá sa ti ju zapichnúť do gulí. – varoval som ho.

Derkovi sa rozšírili žlté zorničky.

- - Au. Ešteže mám gule z ocele.

Melissa na Derka škaredo zagánila, ale keď pozrela na mňa, mala v očiach rezignáciu.

- - Tak o mesiac, braček. Drž sa.

- - Jasné, Mel. Aj ty. A ak sa dozviem, že si bola na rande s Willom Hawkinsom, budeš mať problém. Nehovoriac o tom, aký problém bude mať Will.

Žmurkol som na ňu a ona sa na mňa usmiala a potom prebodla Derka pohľadom.

- - Môžeme, Tristan?

- - Jasnačka.

Derk ku mne pristúpil, položil mi ruku na plece a zamumlal pod nos niečo v pekelníčtine. Svet sa rozmazal, ale zdalo sa mi, že ešte predtým, než mi ľudská realita zmizla spred očí, sa Mel prudko pohla.

V nasledujúcej chvíli sa realita prevrátila a s ňou aj môj žalúdok. Čo už, som napoly človek, vnútornosti mám zrejme ľudské. Démonom to nerobí nič. A čistokrvného človeka by to zabilo. Ja mám síce pocit, že si o chvíľu vypľujem vlastné črevá, ale nikdy to netrvá dlho a nezostávajú mi následky.

Kým som potlačil nutkanie na zvracanie, okolo nás sa zhmotnila celkom iná realita – boli sme v Pekle.

Derk, ktorý nepociťoval nijaké neblahé účinky takéhoto cestovania, odtiahol ruku z môjho pleca a udivene si prezeral vidličku, zapichnutú do chrbta dlane.

- - Dofrasa, na človeka je tá tvoja sestra teda poriadne rýchla.

Odpľul som si, aby som sa zbavil odpornej chuti v ústach.

- - Moja sestra má veľa zaujímavých vlastností. A mazaj to vrátiť. Keď tu otec zbadá niečo z ľudskej reality, pôjde do vývrtky.

Derk pokrčil plecami a tlesknutím poslal vidličku do ľudského sveta. Spokojný výraz na jeho tvári ma varoval. Zamračil som sa.

- - Však si to nezapichol do Melissy?

Pokrčil plecami, ale netváril sa previnilo.

- - Do palca na nohe. Nič vážneho. Kým sa vrátiš, prestane krívať. – uistil ma.

A potom si neplánovane sadol na zadok do toho najväčšieho dračieho lajna, aké na tejto strane reality existovalo. O sekundu neskôr mi do hánok ľavej ruky vystrelila bolesť, ale nevšímal som si to, len som s uspokojením sledoval, ako Derkovi naviera brada.

- - Je to moja sestra a ty jej už v živote neublížiš, inak ti vytlčiem všetky zuby a z tvojich rohov si urobím vešiak na šaty.

Derk si pošúchal bradu a zviechal sa z dračích sračiek.

- - A to je všetko? Žiadne plány s mojimi vnútornosťami a genitáliami? Doriti, Tristan, v ľudskom svete mäkneš! Otec nebude rád.Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek