.

Richard Kadrey: Séria Sandman Slim

O čom to je:

Mason, James, Parker, TJ a Kassabian kedysi tvorili pevne uzatvorený čarodejnícky kruh. Neboli si však rovnocenní svojou mocou – skutočnými súpermi boli iba Mason a James. Lenže Mason sa rozhodol, že chce všetku moc sám pre seba. A James skončil v pekle. Doslova.

Mason totiž rozkázal Parkerovi zabiť Jamesovu priateľku a Jamesa zapredal peklu a na výmenu mu pekelníci zväčšili jeho moc. Zároveň tak prišiel o konkurenta a myslel si, že jeho priateľ v pekle neprežije ani deň.

Mýlil sa. James prežil v pekle ako arénový zabijak celých jedenásť rokov. A teraz je späť a chce sa pomstiť.

Lenže Mason má iné plány. A Lucifer sa rozhodol, že je čas ísť na odpočinok a svojho nástupcu vidí práve v Jamesovi. Do všetkého sa pripletie Zlatá hliadka, ktorú vedie šialený anjel Aelita a tej sa James ani trochu nepáči. Vie totiž, že James, alebo Sandman Slim, ako ho volajú noviny, nemá tak celkom ľudskú krv...

Séria má zatiaľ tri vydané časti.

Môj názor:

Veľmi dobré čítanie. Ani trochu nudné a to je už čo povedať. No ale k plusom a mínusom:

+ prvým plusom je pre mňa zápletka. James je unesený do pekla, kde jeho čarodejnícke schopnosti nadobudnú celkom nový rozmer. V aréne ako glatiátor sa učí pekelníckej mágii a jediné, čo ho drží pri živote je pomsta. Nič nové pod slnkom, ale podané v krásne fantastickom prostredí.

+ druhým plusom je peklo samé. Krásne opisy! Obvykle ich preskakujem, ale hierarchia a obrazy pekelnej ríše sú tu vykreslené tak realisticky, že sa od nich neviem odtrhnúť.

+ tretie plus, postava Lucifera. Neviem, prečo som akurát na tohto pekelníka taká zaťažená, ale jednoducho som. :-D

+ štvrté plus, vedľajšie postavy. Allegra, Vidoq, a hlavne Kassabian. V podstate len jeho hlava. Uff, nezmienila som sa? James sa chce pomstiť celému bývalému kruhu a Kassabian mu padne do rany ako prvý. James ho pripraví o hlavu...a nechá si ju ako domáceho maznáčika. Pretože James používa pekelnícku mágiu, hlava neumrie a len tak srší sarkazmom a hláškami z filmov. Jazdí si na skejtborde po byte a trúsi tie svoje múdrosti. Žeriem ho.

+ Piate plus: Alice. Jamesova zavraždená láska. Každá knižná postava by mala mať nejakú zavraždenú lásku. Je totiž hlasom svedomia tam, kde si James myslí, že pre svedomie nie je miesto.

- Prvým mínusom je fakt, že celá tá hierarchia čarodejníkov ( v knihe nazývaných sub rosa ), je spočiatku chaotická. Aký taký šajn o ich svete som získala vlastne až pri druhej knihe série.

- Druhé mínus – hromada vedľajších postáv, ktoré sa zjavia na začiatku prvej knihy a potom o nich počujete až v tretej a za svet si nemôžete spomenúť, kto to, doparoma je.

Všeobecne radím, prečítať si. Ale naraz. Nerobiť pauzy medzi dielmi, inak sa totálne stratíte. Napriek tomu, je to čím ďalej tým lepšie. Príbeh je čoraz zaujímavejší a pri poslednej časti som sériu už vyložene hltala.

Moje hodnotenie: *** a pol

Normálne by som dala štyri, ale Kalovi som dala päť a táto séria je predsa len o viac, než jednu kategóriu nižšie. Hm. V podstate všetko je o kategóriu nižšie, než Kal. Kal je nedostižný. :-DKomentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek