.

Séria Kal Leandros

Možno neprekvapí, že prvú recenziu na tomto blogu venujem sérii Kal Leandros - nijako sa svojou nekritickou, až fanatickou láskou k nej netajím! :-)

O čom to je:

Hoci Kal a Niko Leandrosoví sú bratia, nikdy by ste to do nich nepovedali. Sú ako deň a noc. Deň, to je vážny, zodpovedný, sebakritický Niko, túžiaci po harmónii, vzdelaní a bezpečí, kým Kal jednoznačne predstavuje noc. Nielenže má svoje vlastné temné stránky, ale je človekom len spolovice.

Vďaka neľudskej časi je Kal vnímavejší, než ľudia. Vie, že svet je v skutočnosti zahltený vlkolakmi, upírmi, šotkami, bažináčmi, trollmi a inými príšerami - ale nič ho nedesí tak, ako Ólfi, národ jeho vlastného otca, pred ktorým je už niekoľko rokov na úteku.

Jedinú hranicu medzi Kalom a temnotou, ktorá mu je za pätami, predstavuje Niko, vždy pokojný a oddaný, pripravený položiť za brata život. Ale temnota je poriadne rýchla...

Každá kniha série je uzatvoreným príbehom, kde je jasné, ktoré záležitosti sú vyriešené a ktoré sa v ďalšom diele vrátia a uhryznú našich hrdinov do ich vypracovaných zadkov.

Kal je totiž magnetom na trable a má úžasnú schopnosť kde koho naštvať: ak nevytočí vlkolačiu mafiu, tak si to rozhádže s bažináčom, zdvihne mandle Ólfi, urazí upírov... proste nikdy nekončiaci kolotoč problémov. A to ani nehovorím o otravnej a ukecanej bisexuálnej mašine menom Robin Vtipálek, ktorú si bratia tak nejak adoptovali a vždy keď prehovorí, Kal uvažuje o samovražde! ...

Môj názor:

Na sériu o Kalovi Leandrosovi mám len jediný názor: super, fantázia, božské, neuveriteľné! Nejde ani tak o dej, ako o veci, ktoré si možno na prvý pohľad nevšimnete a predsa knihu ovplyvnili tak, že na ňu nie je možné zabudnúť. Proste - medzi tými ostatnými v tomto žánri sa nikdy netratí.

+ Prvé plus: pre mňa osobne je malým zázrakom fakt, že hoci knihu napísala žena, nepodľahla všeobecnému klišé a nevopchala do deja romantickú zápletku. Naozaj! Jediná láska, o ktorej bude reč, je bratská láska. Nečakajte žiadnu Bellu a Edwarda, ale akciu a akciu a akciu!!!

+Druhé plus: dialógy. Tu si určite prídete na svoje. Čo veta, to perla, sarkastické, ironické a na umretie vtipné. Tuná sa autorka vybláznila. Výsledok je dokonalý. Rob, skladám pred Vami klobúk!

+ Tretie plus: veľmi ľahko sa stotožníte s hlavnou postavou – Kal je lenivý, k smrti rád spí, miluje fast foodové jedlá a pokiaľ nemusí, nepohne ani prstom.

+ Štvrté plus: Niko. Jaj, dnes sa ešte rodia takí chlapi? On je stelesnenie sebadisciplíny, prísny vegetarián, hotový ninja a ešte je aj atraktívny. Proste sympaťák na prvý pohľad, nehovoriac o tom, že obetoval život tomu, aby Kala udržal na žive a mimo problémov. To druhé sa mu veľmi nedarí...

- Jediné mínus, ktoré som bola na celej sérii schopná nájsť, je dosť markantný rozdiel v kvalite príbehov jednotlivých dielov. Dvojka a trojka sú príbehovo oveľa slabšie, než zvyšok série, ale potom sa to prudko zvyšuje a hoci je príbeh neveľmi pútavý, Kal a Niko zaujmú s nezmenenou intenzitou.

Hlášky:

1. „ Jdu do koupelny. Jestli budu potřebovat posily, dvakrát spláchnu.“ ( Kal Nikovi, po tom, čo na neho v kúpeľni zaútočil jedovatý obrovský pavúk)

2. Otevřel jsem dveře na úzkou škvíru a kouknul, kdo klepal. „ Ježíši Kriste!“ „Ne tak docela. Ale znal jsem jeho sestřenici. Skvělá holka. Ta měla kozy, to bys nevěřil!“ ( Kal v nepríliš dobrej nálade otvára dvere, za nimi stojí Robin Vtipálek. )

3. „Robin byl vožralý. Povspomínal si na historky z mládí asi před 5000 lety a pokoušel se nás umluvit k smrti. Začal u žen, vínu a spěvu, pokračoval u mužích, vínu a spěvu. Odešel jsem dřív, než by se mohl dostat k ovcím, vínu a spěvu. – Toto nepotrebuje komentár.

Moje hodnotenie: *****Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek