.

Shelly Laurenstone - Séria Levy

O čom to je:

Mace Llewellyn, člen nechutne bohatej rodiny, za ktorú sa vydáva klan levov, sa po rokoch v námorníctve vracia domov s jediným rozhodnutím – získať Dez, drzú a krásnu ľudskú policajtku, ktorú tajne miluje už od detstva. Kým bol preč, Dez viedla pestrý život – stihla sa vydať, rozviesť, postúpiť v práci a obstarať si dvoch zabijáckych psov, ktorých volá Sig a Sauer. A práve teraz aj bez Maceovej pomoci zabŕda do sveta metamorfov. Vyšetruje totiž vraždu, kde zohrali úlohu ľudské ruky aj zuby a pazúry. Po nevydarenom manželstve váha oddať sa vzťahu s Macom, ale netrvá dlho a odhalí jeho zvieraciu podstatu – a od tej chvíle sa začína vášnivá...ehm...romanca. Mace jej pomôže vyriešiť vraždu a ona na oplátku pomôže jednému z levov, Brendonovi Shawovi, ktorého zajal klan hyen. V tomto momente sa uzatvára príbeh Dez a Maca a začína sa druhý.

Brendon Shaw, navonok majiteľ siete hotelov, v skutočnosti lev, je ťažko zranený a jediné, čo počas horúčky vníma, je krásna vlčica Ronnie Lee, ktorá ho stráži. Prežijú spolu vášnivú noc, ale keď sa Brendon preberie, Ronnie je preč. Lenže lev sa svojej koristi len tak ľahko nevzdáva a púšťa sa do pátrania po svojej kráske. Keď ju napokon nájde, Ronnie je viac než ochotná zopakovať si s levom posteľové rodeo, ale už oveľa menej ochotná je vziať si ho za manžela. A tak sa musí Brendon postaviť nielen odporu Ronnienej svorky, jej rodičom, klanu jej bratov, ale aj jej samotnej...

To zvíře v něm je druhá kniha v sérii a obsahuje jediný príbeh. Alfa Ronnienej svorky Bobby Ray Smith, prezývaný Smitty, sa zamiluje do Jess. Lenže ona je nielen iný živočíšny druh, ale aj celkom iná liga. Jesica je prototypom úspešnej ženy – podnikateľky a nemá ani najmenšiu chuť zahrabať sa niekde s vlkom. Napokon, ona je divý pes a má na starosti vlastnú svorku. A tak ju Smitty musí presvedčiť, že on je to najlepšie, čo ju v živote stretlo.

Môj názor:

Uff, tak táto séria sa hodnotí veľmi ťažko, pretože jej plusy sú zároveň mínusmi. Aha:

+- Podobnosť. Alebo skôr jej nedostatok. Keď sa vám zapáči prvá kniha, vezmite jed na to, že druhá je jej úplný opak. Keby nebol dej zasadený do toho istého sveta, nevystupovali v ňom tie isté postavy, prisahala by som, že knihy písali dvaja autori. Proste, nenájdete si medzi nimi spojivko, ktorým by ste charakterizovali tú či onú autorku. Každý autor, na ktorého som doteraz narazila, mal určitý štýl písania, takže podľa jednej stránky z knihy ste ho mohli okamžite spoznať. Shelly Laurenstone nič také nemá. Každá jej kniha je teda jedinečným prekvapením – preto PLUS. A keď sa vám páči štýl jednej a očakávate ho v druhej knihe, budete sklamaní – preto MÍNUS.

+- Sex. Dámy, vejáre do ruky, pri Lvej Hřívě ho budete potrebovať! Táto kniha ( Príbeh Maca a Dez + Brendona a Ronnie ), je čisté, ničím nefalšované porno, prezlečené za literatúru. Prvých štyridsať strán knihy autorka použila na úvod do situácie a sveta metamorfov a zvyšok knihy sa hlavní hrdinovia po sebe hádžu ako nadržané veveričky, robia to vo všetkých možných polohách, aké ešte nevymyslela ani Kamasutra, na všetkých možných aj nemožných miestach, hrajú pritom hry na nevinné školáčky a ich zvodcov (vrátane kostýmu tej školáčky – to bola sila, to vám poviem! ), užijete si trocha fetišizmu, trocha voayerizmu, trocha sado maso a trocha animal sexu a to všetko podfarbené absolútne detailnými opismi pohybov, tiel, akcie a anatómie. Pripravte sa na „penisy prirážajúce do lastúrky“, „ovíjanie jazyka okolo vlastných bradaviek“ a iné, FAKT detailné popisy. Po prečítaní tejto knihy vám misionárska poloha bude pripadať nudná a možno zarobíte svojmu partnerovi na infarkt, keď sa na neho vrhnete – preto PLUS. Na druhej strane, také ABNORMÁLNE množstvo sexu posúva túto knihu z paranormal romance do iného žánru a znižuje kvalitu knihy – preto MÍNUS.

+- Sex. Áno, ja viem, to tu už bolo. Lenže v knihe Lví Hříva. Keď jej prídete na chuť, siahnete aj po To zvíře v něm a budete sklamaní. Spomínala som už, že knihy sa vôbec nepodobajú? Tu je totiž sexu ako šafranu a zďaleka nie je taký detailný. Vydavateľ asi napomenul autorku, aby sa venovala tu a tam aj manželovi, nielen písaniu, lebo si potom nevybité vášne prenáša do knihy. Ale na môj vkus pribrzdila až príliš. Shelly, čo tak nájsť nejakú tú zlatú strednú cestu?

+- Mená. Aj taká maličkosť môže ovplyvniť celkový dojem z knihy. Autorka je doslova posadnutá dvojitými menami ženských postáv ( a sem tam mužských ) Príklad: Bobby Ray, Ronnie Lee, Sissy Mae, Karen Jane, Paula Jo, Dee Ann... a nespočet ďalších. Kým si na to nezvyknete, dosť to lezie na nervy - preto MÍNUS. Ale keď si na to zvyknete, nájdete to jedniné pojítko medzi knihami autorky, podľa ktorého ju môžete identifikovať. Je to proste pre Shelly Laurenstonovú charakteristické – preto PLUS.

+ Muži. Vážne, dievčatá, už len kvôli nim sa oplatí túto sériu čítať. Nádherní, neodolateľní, drzí, so správnou dávkou arogancie a šelmou v krvi, ktorí sa vedia premeniť na vražedné stroje, ale v nežných rukách ich polovičiek ( chá! Keby ste vedeli, koľko irónie teraz pociťujem! Na hlavných hrdinkách nie je ani za náprstok nehy, sú to napoly mrchy a napoly šľapky, ale aj tak ich mám rada ) sa menia na pradúcich kocúrikov a hravé šteniatka, naháňajúce vlastný chvost. Úžasné! To je čisté PLUS, bez hocijakých mínusov!

Moje hodnotenie: *** a pol. Vážne nejde o hlboké čítanie, dokonca ani o paranormal romance. Je to proste niečo, čo je ťažko zaradiť. Ja som sa s niečím takým teda ešte nestretla. Hm. Vlastne sa s tým zrejme ešte nestretol nikto, možno okrem predplatiteľov Playboya. Bez hanby, čítala som asi 5 x a rozhodne to nebolo naposledy. Odporúčam.Komentáře k článku

Menu

O mně

Vitajte na blogu paranormal romance! Nájdete tu veľa lásky, veľa nadprirodzena a veľa happyendov! Dúfam, že sa tu budete cítiť dobre a že sa sem budete často vracať! Príjemné čítanie a krásny deň všetkým! Martina Mrknite sa aj na nové Fórum , kde nájdete preklady Lví přitažlivosti a časom snáď aj iných kníh! :-D

Miniaplikace
Miniaplikace http://www.erlink.cz/klik/UWVSdg1g

Podporujeme

Využite Najrýchlejšie pôžičky na trhu.

Pôžička

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek